PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Mariusz Piotrowski, Tomasz Sobecki, Piotr Stec i Marek Zająkała członkami Kolegium NIK

  • Autor: PAP/JS
  • 4 wrz 2017 21:03

Czterej nowi członkowie Kolegium Najwyższej Izby Kontroli odebrali z rąk marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego akty nominacji - poinformowała Kancelaria Sejmu.

Mariusz Piotrowski, Tomasz Sobecki, Piotr Stec i Marek Zająkała członkami Kolegium NIK
Adobe Stock
REKLAMA

W skład kolegium NIK weszli: dr hab. Piotr Stec z Uniwersytetu Opolskiego, dr Mariusz Piotrowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, radca prezesa NIK Tomasz Sobecki oraz Marek Zająkała, dyrektor departamentu obrony narodowej Izby.

Jak przypomniała Kancelaria Sejmu, Kolegium m.in. uchwala okresowe plany pracy Izby oraz może opiniować informacje prezesa NIK o wynikach szczególnie ważnych kontroli.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Stec jest dziekanem wydziału prawa Uniwersytetu Opolskiego, specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i prawie cywilnym porównawczym. Jako ekspert MSZ i MKDiN uczestniczył m.in. w pracach nad deklaracją UNESCO w sprawie dóbr kultury przemieszczonych w związku z II wojną światową.

Piotrowski, autor ponad 230 publikacji, w tym podręczników prawa pracy, prawa cywilnego i prawa gospodarczego, jest wykładowcą akademickim; zdał egzaminy sędziowski i radcowski.

Wykładowcą jest także absolwent KUL Tomasz Sobecki, wieloletni pracownik NIK, obecnie radca prezesa Izby i członek komisji rozstrzygającej zastrzeżenia do wystąpień pokontrolnych. Pracę w NIK rozpoczynał w delegaturze w Bydgoszczy, a dotychczas przeprowadził samodzielnie ponad 70 kontroli. Jest adwokatem i radcą prawnym.

Wieloletnim pracownikiem NIK jest też Marek Zająkała, zatrudniony w niej od 1992 r. W latach 2007-11 był wiceprezesem Izby, w latach 2005-07 wiceministrem obrony, a od 1991 do 1992 kierował jednym z departamentów BBN. Z wykształcenia polonista był współzałożycielem NZS, współorganizował strajki na uczelniach; po wprowadzeniu stanu wojennego uczestniczył w strajku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Kolportował ulotki, redagował podziemne wydawnictwa.

W skład kolegium NIK wchodzą: prezes NIK jako przewodniczący, wiceprezesi, dyrektor generalny oraz czternastu członków. Siedmiu przedstawicieli nauk prawnych lub ekonomicznych oraz siedmiu dyrektorów kontrolnych jednostek organizacyjnych lub radców prezesa NIK, powołuje na członków kolegium marszałek Sejmu. Robi to na wniosek prezesa NIK, po zasięgnięciu opinii komisji ds. kontroli państwowej. Kadencja członka kolegium trwa trzy lata.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mariusz Piotrowski, Tomasz Sobecki, Piotr Stec i Marek Zająkała członkami Kolegium NIK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA