PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Mariusz Pilis redaktorem naczelnym Redakcji Opinii i Komentarzy PAP

  • Autor: PAP/JS
  • 8 maj 2017 18:26

Od 8 maja Mariusz Pilis kieruje Redakcją Opinii i Komentarzy PAP. To nowa redakcja w strukturze Polskiej Agencji Prasowej - codziennie będzie publikować komentarze publicystów i ekspertów.

REKLAMA

Mariusz Pilis to dziennikarz, korespondent wojenny, reżyser, producent telewizyjny i filmowy, autor książek i publicysta. Od stycznia do września 2016 roku był dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w TVP.

Rozpoczynał jako reporter i prezenter programów informacyjnych w ośrodku regionalnym TVP w Krakowie. Był korespondentem TVP na Ukrainie. Pomysłodawca i pierwszy dyrektor TVP INFO. Współpracował z wieloma telewizjami, m.in. z brytyjskimi BBC i Channel4, holenderską VPRO, duńską TV2. Stworzył ponad 20 filmów dokumentalnych o Kaukazie, Rosji, Ukrainie, Azji Centralnej, Bliskim Wschodzie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jest dwukrotnym zdobywcą nagrody SDP w 2001 (im. K. Dziewanowskiego) i 2013 r. (im. St. Żeromskiego). Filmy Pilisa były nominowane do prestiżowych nagród filmowych w Europie (m.in. Rory Peck Award w Londynie, Prix Europa w Berlinie, IDFA w Amsterdamie).

Powstanie Redakcji Opinii i Komentarzy PAP to odpowiedź na zapotrzebowanie odbiorców Polskiej Agencji Prasowej. Redakcja będzie zapewniała rzetelne, wiarygodne opinie i komentarze do bieżących wydarzeń. Skupi się również na analizach eksperckich, tłumaczących wpływ poszczególnych wydarzeń na życie publiczne.

Polska Agencja Prasowa jest jedną z największych w Europie, zatrudnia ponad 370 dziennikarzy. Od ubiegłego roku PAP należy wraz z TVP i Polskim Radiem do Mediów Narodowych. Zgodnie ze statutem do zadań PAP należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja upowszechnia też stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Prezesem PAP od maja 2016 r. jest Artur Dmochowski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mariusz Pilis redaktorem naczelnym Redakcji Opinii i Komentarzy PAP

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA