PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Mariusz Golecki powołany na urząd Rzecznika Finansowego

  • Autor: PAP/KDS
  • 14 paź 2019 12:24

Mariusz Golecki został powołany na urząd Rzecznika Finansowego - poinformowało w poniedziałek (14 października) na Twitterze Ministerstwo Finansów.

Mariusz Golecki powołany na urząd Rzecznika Finansowego
Mariusz Golecki rzecznikiem finansowym. Fot. Twitter/MF
REKLAMA

- Minister Jerzy Kwieciński wręczył dr hab. Mariuszowi Goleckiemu, prof. UŁ powołanie na urząd rzecznika finansowego - napisał Paweł Jurek, rzecznik resortu finansów. - Liczymy na profesjonalizm i doświadczenie Pana Profesora w sprawowaniu tej bardzo ważnej i odpowiedzialnej funkcji - napisało ministerstwo.

Kadencja poprzedniego Rzecznika Finansowego - funkcję tę piastowała Aleksandra Wiktorow - upłynęła 11 października. Stanowisko utworzono 4 lata temu, na mocy Ustawy z 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym. Poprzednikiem urzędu był Rzecznik Ubezpieczonych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwsza kadencja Rzecznika Finansowego rozpoczęła się 11 października 2015 roku. Na mocy ustawy do kompetencji Rzecznika należy: reprezentowanie interesów klientów szeroko rozumianego rynku finansowego, w tym zakładów ubezpieczeń, banków, biur usług płatniczych, instytucji kredytowych, firm inwestycyjnych, biur maklerskich, członków spółdzielczych kas oszczędnościowo kredytowych i innych.

W piątek zarząd grupy Lotos poinformował, że Golecki złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej spółki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mariusz Golecki powołany na urząd Rzecznika Finansowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA