Mariusz Antoni Kamiński rezygnuje z kierowania Polskim Holdingiem Obronnym

Mariusz A. Kamiński złożył dymisję z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mariusz Antoni Kamiński rezygnuje z kierowania Polskim Holdingiem Obronnym

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 lut 2016 8:50


O powołaniu Mariusza Antoniego Kamińskiego na szefa PHO informowaliśmy 9 lutego. Wiadomość o jego dołączeniu do Polskiego Holdingu Obronnego wzbudziła duże kontrowersje.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa spółki Monika Koniecko, w uzasadnieniu dymisji z funkcji prezesa zarządu Polskiego Holdingu Obronnego (PHO) Kamiński powołał się na "presję medialną związaną z wyborem na stanowisko" oraz na fakt, jak sytuację przeżywa jego najbliższa rodzina.

- Mariusz Antoni Kamiński złożył dymisję (z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego), we wtorek (9 lutego) wieczorem podjął decyzję o rezygnacji - powiedział wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin w radiu RMF FM.

- Poszczególni ministrowie są autonomiczni w swoich decyzjach kadrowych. Ja bym nie chciał, żeby jakiś minister komentował decyzje personalne, które ja podejmuje i nie ma żadnego powodu, żebym ja komentował decyzje innych ministrów. Mariusz Antoni Kamiński nie jest i nie będzie szefem Polskiego Holdingu Obronnego – powiedział wicepremier.

O rezygnację prezesa PHO był w Brukseli pytany szef MON Antoni Macierewicz.

- Rozumiem, że tak ocenił sytuację i że uznał, że powinien zrezygnować. To był człowiek, który zawsze rozumiał, jakie zachowania powinny być podjęte, a jakich należy się wystrzegać - powiedział minister obrony.

O tym, że Kamiński ma zostać prezesem Polskiego Holdingu Obronnego informowała w poniedziałek, 8 lutego Rzeczpospolita. We wtorek politycy PO ostro krytykowali tę nominację. Ich zdaniem fakt, że bohater tzw. afery madryckiej, Mariusz A. Kamiński zostaje szefem Polskiego Holdingu Obronnego, najlepiej pokazuje prawdziwą moralność polityczną PiS.

Jeszcze we wtorek Kamiński mówił, że wygrał konkurs na członka zarządu spółki Skarbu Państwa, którą jest PHO.

- Stanąłem do tego konkursu, mam odpowiednie kompetencje, jestem doktorem nauk prawnych, przez osiem lat zasiadałem w komisji obrony i byłem jej wiceprzewodniczącym. Stanąłem do konkursu z konkretną wizją, jak zmienić firmę. Udało mi się wygrać i będę te cele realizował - powiedział.

Kamiński jesienią 2014 r. został usunięty z PiS (wraz z posłami Adamem Hofmanem i Adamem Rogackim) po tym, jak służbowo udał się na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Madrycie. Kamiński, Hofman i Rogacki pobrali z sejmowej kasy pieniądze (tzw. kilometrówkę) na podróż samochodami, ale do stolicy Hiszpanii ostatecznie udali się tanimi liniami lotniczymi. Pod koniec 2015 roku prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rozliczenia podróży służbowej do Madrytu byłych posłów PiS, uznając, że w sprawie nie doszło do oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.