Marek Woszczyk prezesem PGE

Marek Woszczyk został już nowym prezesem Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Ta decyzja była spodziewana już od 11 grudnia br., kiedy było wiadomo, że Marek Woszczyk złożył rezygnację z funkcji prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marek Woszczyk prezesem PGE

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Dariusz Ciepiela)

wnp.pl

23 gru 2013 16:10


Rada Nadzorcza PGE wybrała także pozostałych członków zarządu PGE. Wiceprezesem ds. korporacyjnych został Jacek Drozd a wiceprezesem ds. operacyjnych Grzegorz Krystek. W skład zarządu wszedł także Krzysztof Marzec.

Nie wybrano wiceprezesa ds. finansowych co oznacza, że konkurs zostanie prawdopodobnie wkrótce powtórzony.

Przypomnijmy, że Rada Nadzorcza PGE opublikowała 20 listopada ogłoszenie postępowania kwalifikacyjnego na prezesa oraz wiceprezesów ds. finansowych, ds. korporacyjnych, ds. operacyjnych i handlu oraz ds. rozwoju.

Marek Woszczyk, pełnił wcześniej obowiązki prezesa URE. Z Urzędem związany był nieprzerwanie od kwietnia 1998, czyli posiada wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej. Od 2007 do 2011 r. był wiceprezesem URE a od 1 czerwca 2011 był prezesem URE. Posiada więc doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami ludzkimi oraz doświadczenie we wdrażaniu strategii, zarządzaniu i kierowaniu złożonymi projektami i organizacjami. Posiada też cenną wiedzę godzenia potrzeb firm energetycznych i oczekiwań politycznych.

Konkurs na prezesa i członków zarządu PGE jest efektem znaczących zmian w zarządzie spółki, do jakich doszło w ostatnich tygodniach. Krzysztof Kilian, prezes zarządu PGE, 18 listopada br. złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki. 25 października br. Rada Nadzorcza PGE odwołała z zarządu spółki Bogusławę Matuszewską, wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju i Wojciecha Ostrowskiego, wiceprezesa zarządu ds. finansowych.

Marek Woszczyk został uhonorowany nagrodą "Człowieka z energią", którą przyznano podczas X Kongresu Nowego Przemysłu, jaki odbył się w październiku br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.