Marek Surmacz komendantem OHP

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powołała Marka Surmacza na stanowisko komendanta głównego Ochotniczych Hufców Pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marek Surmacz komendantem OHP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

1 gru 2015 17:36


- Myślę, że była potrzeba wprowadzenia osoby z zewnątrz, o dużym doświadczeniu, stąd powołanie - kiedyś wiceministra, również osoby, która była kandydatem na wojewodę lubuskiego, z rozległym doświadczeniem samorządowym. Uważam, że jest gwarantem tego, że będzie można spokojnie przyjrzeć się takim zmian w OHP, które pozwolą zastanowić się nad zreformowaniem jednej z instytucji, które do tej pory funkcjonowały zupełnie na obrzeżach - powiedziała Rafalska podczas konferencji po posiedzeniu rządu.

Dodała, że wcześniej - jako wiceminister pracy i polityki społecznej - chciała zreformować Ochotnicze Hufce Pracy.

- OHP to taka instytucja, którą próbowałam zreformować, bo uważam, że wykonuje bardzo ważne zadania. I wtedy napotkałam na naprawdę duży opór - również z wewnątrz środowiska - które nawet nie zgadzało się na samą zmianę nazwy. OHP zwykle były kierowane przez osoby, które były głównymi komendantami. Jak zmieniały się rządy, komendantem zostawał zastępca - zaznaczyła Rafalska.

W styczniu 2007 r. Rafalska podała się do dymisji, tłumacząc swoją decyzję względami rodzinnymi.

Miało to miejsce niedługo po tym, jak "Dziennik" napisał, że ówczesny wiceminister spraw wewnętrznych Marek Surmacz wysłał na peron policjantów, by podróżującej pociągiem wiceminister dostarczyli hamburgery. Zdaniem Rafalskiej kolega z rządu "chciał jej po ludzku pomóc". Surmacz wyjaśniał, że był to jego własny pomysł i nie działał na prośbę koleżanki z innego resortu.

Ochotnicze Hufce Pracy to państwowa jednostka budżetowa nadzorowana przez ministra właściwego ds. pracy. OHP są instytucją rynku pracy realizującą zadania określone w ustawie o instytucjach rynku pracy i promocji zatrudnienia, wyspecjalizowaną w działaniach na rzecz młodzieży, w szczególności młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, oraz bezrobotnych do 25. roku życia.

Przeszłość polityczna

Marek Surmacz to były funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej i Policji, poseł na Sejm V kadencji, od 2006 do 2007 sekretarz stanu w MSWiA, były doradca prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ds. bezpieczeństwa.

W latach 1990–2005 zasiadał w radzie miasta, był wiceprzewodniczącym (w latach 1994–1998), przewodniczącym Komisji Rewizyjnej (w latach 2003–2005), a w latach 1990–1992 i w 1998 członkiem zarządu miasta.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

8 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pracownik 2016-01-10 08:59:09

Pan Surmacz powinien jak najszybciej zlikwidować wszystkie CKiW .Są to nie kontrolowane pasożyty, rzadzą swoimi prawami i trwonią bużetowe pieniądze.Prowadzą prywatną działalnośc gospodarczą z które zyzkim trafiają do ich kieszeni.Panuje zamordyzm więc pracownicy siedzą cicho bo boja się zwolnień.

RYSIO 2015-12-07 13:51:48

PRZECIEZ MOWIE DO SIEBIE,ALE PODAJĘ SIE ZA JANA

RYSIO DO JANA 2015-12-07 13:47:28

JANIE -MOW ZA SIEBIE