Marek Ściążko i Jacek Fotek nowymi członkami rady nadzorczej PGE

W poniedziałek 14 września odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie Polskiej Grupy Energetycznej. W jego efekcie spośród członków rady odwołano Barbarę Dybek oraz Krzysztofa Trochimiuka, a powołano Marka Ściążko oraz Jacka Fotka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marek Ściążko i Jacek Fotek nowymi członkami rady nadzorczej PGE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

15 wrz 2015 12:42


Poniedziałkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie dokonało zmian w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej. Z rady odwołano dwoje członków i w ich miejsce powołano nowych - poinformowała spółka.

Marek Ściążko jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach wydziału technologii i inżynierii chemicznej. Był dyrektorem Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu w latach 1991-2013 r. Teraz jest sekretarzem naukowym w tym instytucie oraz profesorem w Akademii Górniczo-Hutniczej na wydziale energetyki i paliw. Jest członkiem Komitetu Problemów Energetyki Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Inżynierii chemicznej PAN. Był również członkiem sekcji wykorzystania surowców mineralnych Komitetu Górnictwa PAN. W latach 2014/2015 r. brał udział w opracowywaniu projektów innowacyjnych w energetyce do 2022 r. Jest autorem kilkudziesięciu patentów w obszarze efektywnego wykorzystania węgla m.in. w energetyce.

Jacek Fotek jest absolwentem wydziału handlu zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej. W 2002 r. ukończył studia na University of Quebec at Montreal i uzyskał dyplom MBA. Większość kariery zawodowej poświęcił działalności na rynku pieniężnym i kapitałowym. Współtworzył profesjonalny międzybankowy rynek pieniężny i walutowy w Polsce. Pracował m.in. w Narodowym Banku Polskim, w Banku Handlowym i Citibanku. Od 1997 r. do 1999 r. członek zarządu, dyrektor departamentu skarbu w Citibank Poland

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.