Marek Ściążko i Antoni Tajduś nie zasiadają już w RN Tauron Polska Energia

7 sierpnia br. doszło do znaczących zmian w Radzie Nadzorczej Taurona Polska Energia. Wpierw pojawiła się informacja o odwołaniu przez Skarb Państwa z RN Marka Ściążko, potem o rezygnacji z zasiadania w Radzie jej przewodniczącego Antoniego Tajdusia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marek Ściążko i Antoni Tajduś nie zasiadają już w RN Tauron Polska Energia

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

7 sie 2015 20:10


Skarb Państwa z dniem 7 sierpnia 2015 r. odwołał ze składu Rady Nadzorczej Tauron Polska Energia Marka Ściążko, który pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej. Tauron poinformował, że oświadczenie o odwołaniu było datowane na dzień 6 sierpnia 2015 r.

Później pojawiła się informacja o rezygnacji Antoniego Tajdusia z dniem 7 sierpnia 2015 r. z pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej Tauron Polska Energia, w tym z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Skarb Państwa nie podał powodów odwołania Marka Ściążki a Antoni Tajduś nie podał powodów swojej rezygnacji. Nieoficjalnie wiadomo, że te zmiany mają przyczynę w różnicach zdań dotyczących przejęcia przez Tauron kopalni Brzeszcze od SRK. Tauron chce, aby SRK ogłosiła przetarg publiczny na zbycie tej kopalni, z kolei SRK, choć rozważa ten wariant, nie jest skłonna, przynajmniej na razie, się na niego zgodzić.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.