PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Marek Olszewski nie jest już prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

  • Autor: MN
  • 30 sie 2017 13:44

Marek Olszewski nie jest już szefem Polskiej Organizacji Turystycznej. Decyzję o natychmiastowej dymisji podjął minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Marek Olszewski nie jest już prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej
Adobe Stock
REKLAMA

- W związku ze skandaliczną wypowiedzią prezesa POT Marka Olszewskiego podjąłem decyzję o jego natychmiastowej dymisji – napisał na Twitterze minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Chodzi o wypowiedź jakiej Olszewski udzielił „Gazecie Wyborczej”. Prezes POT mówił, że Polska powinna skupić się na promowaniu kultury własnego narodu wśród turystów z zagranicy. Dlatego z programów wizyt promujących Polskę, organizowanych przez POT dla zagranicznych dziennikarzy, miało zniknąć zwiedzanie KL Auschwitz czy Muzeum Żydów Polskich "Polin".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała - powiedział Marek Olszewski na łamach GW.

Wypowiedź pojawiła się w środowym wydaniu dziennika (30 sierpnia). Tego samego dnia Witold Bańka poinformował o dymisji Olszewskiego.

Marek Olszewski został prezesem POT pod koniec lutego 2017 r. Do konkursu przystąpiło wtedy 10 kandydatów, z czego połowa spełniła formalne warunki. Z 5-osobowej grupy zespół MSiT zarekomendował ministrowi Witoldowi Bańce dwie kandydatury, a ten wybrał na prezesa właśnie Olszewskiego. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Marek Olszewski nie jest już prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA