PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Marcin Warchoł zrezygnował z funkcji wiceszefa MS

  • Autor: PAP/JS
  • 27 lis 2019 22:26

Zrezygnowałem z dotychczasowej funkcji w resorcie, by objąć mandat poselski, którego nie może objąć podsekretarz stanu - poinformował b. wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Warchoł, dodając, że nie ma żadnej wiedzy o tym, czy będzie powołany na pełnomocnika rządu ds. praw człowieka.

Marcin Warchoł zrezygnował z funkcji wiceszefa MS
Adobe Stock
REKLAMA

O tym, że nazwisko Warchoła zniknęło ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości, jako pierwszy poinformował portal Onet. W rozmowie z portalem Warchoł tłumaczył, że musiał zrzec się funkcji w administracji państwowej, by objąć mandat poselski. "Zrobiłem to kilka dni przed pierwszym posiedzeniem Sejmu, czyli przed 12 listopada" - powiedział b. wiceminister sprawiedliwości.

Warchoł podkreślił, że podsekretarz stanu w ministerstwie nie może być jednocześnie posłem. "Aby objąć mandat, trzeba pełnić funkcję sekretarza, a nie podsekretarza, to jest po prostu wymóg" - wskazał. Dopytywany o to, czy może być powołany na stanowisko sekretarza stanu i jednocześnie objąć funkcję pełnomocnika rządu ds. praw człowieka, Warchoł powiedział, że jest to decyzja przełożonych, a on sam nie ma na ten temat żadnej wiedzy. "Tutaj powołuje pan premier na wniosek ministra sprawiedliwości" - podkreślił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ustanowienie pełnomocnika rządu ds. praw człowieka przewiduje przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt rozporządzenia, które w środę zostało opublikowane na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Do głównych zadań pełnomocnika ma należeć inicjowanie i koordynowanie działań z zakresu ochrony praw człowieka.

Zgodnie z projektem pełnomocnikiem rządu ds. praw człowieka będzie sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości. "Prawa człowieka w zdecydowanej większości krajów europejskich znajdują się w obszarze kompetencji resortów sprawiedliwości, co czyni zasadnym ustanowienie pełnomocnikiem rządu sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości" - czytamy w uzasadnieniu. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Marcin Warchoł zrezygnował z funkcji wiceszefa MS

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA