Marcin Petrykowski szefem zespołu zarządzającego współpracą z klientami strategicznymi Standard & Poor’s

Władze agencji ratingowej Standard & Poor’s Ratings Services powołały Marcina Petrykowskiego na stanowisko dyrektora zespołu zarządzania współpracą z klientami strategicznymi w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (Head of EMEA Relationship Management).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marcin Petrykowski szefem zespołu zarządzającego współpracą z klientami strategicznymi Standard & Poor’s

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

9 kwi 2015 12:22


W związku ze swoją nową rolą, Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający oraz dyrektor regionalny Standard & Poor’s na Europę Środkową i Wschodnią, stanie na czele zespołu specjalistów, ulokowanych w biurach agencji w Londynie, Paryżu oraz Frankfurcie. Jego głównym zadaniem będzie kierowanie pracami tej grupy oraz zarządzanie całościową współpracą z największymi i najważniejszymi klientami S&P operującymi w regionie EMEA (firmy korporacyjne, instytucje finansowe, podmioty infrastrukturalne oraz sektor rządowy i publiczny).

- Powierzenie Marcinowi Petrykowskiemu funkcji dyrektora zespołu zarządzania współpracą z klientami strategicznymi w EMEA jest wyrazem najwyższego uznania dla jego dotychczasowej pracy oraz osiągnięć w Europie Środkowo-Wschodniej - informuje agencja.

Petrykowski dołączył do Standard & Poor’s Ratings Services w styczniu 2014 roku i od tego czasu tworzy strukturę organizacji, odpowiada za strategię, realizację działań oraz zarządzanie biznesem ratingowym S&P w całym regionie. Równolegle sprawuje funkcję dyrektora generalnego oddziału w Polsce londyńskiej spółki Standard & Poor’s, zarządzając z warszawskiego biura centralą firmy zarówno na Polskę, jak i pozostałe kraje Europy Środkowej i Wschodniej.

Nowa rola Marcina Petrykowskiego to jak do tej pory najwyższe stanowisko w globalnej strukturze Standard & Poor’s Ratings Services powierzone przedstawicielowi regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Będzie on łączył swoją nową funkcję z dotychczas pełnionymi obowiązkami.

Petrykowski dołączył do S&P z J.P. Morgan Corporate and Investment Bank, gdzie był dyrektorem wykonawczym linii biznesowej Investor Services na region Europy Środkowej i Wschodniej, Rosję i Kraje WNP oraz Izrael. Jednocześnie sprawował także funkcję wicedyrektora oddziału J.P. Morgan w Polsce.

Przed podjęciem pracy w londyńskim biurze J.P. Morgan w 2007 roku, przez pięć lat pracował w Citi Corporate and Investment Banking zajmując się bankowością korporacyjną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest również absolwentem programu rozwoju przyszłej kadry kierowniczej Citi.

Posiada wyższe wykształcenie zdobyte na Akademii Leona Koźmińskiego (Zarządzanie i Handel Międzynarodowy), School of Economics and Management (Lund, Szwecja – Finanse Międzynarodowe) oraz Uniwersytecie Warszawskim (studia podyplomowe dla CFO). Jest wpisany na listę ‘FCA approved investment advisors’, uczestniczył także w wielu szkoleniach dla kadry menadżerskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

7 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Mark 2016-04-07 22:43:01

Wyjątkowy s...yn wyróżniony przez szkołę JM Rektora komunisty A.K.K z myślą, aby szkodzić RP a dbać o interesy obcego kapitału!

faja 2016-01-31 13:35:23

the best of the best from the best , sir...z wyróżnieniem

JJR 2016-01-18 14:03:26

pb.pl/4417023,19392,wywiad-z-czlowiekiem-ktory-obcial-polsce-a