PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Marcin Niczyporuk dyrektorem ds. technologii, AI i rozwiązań chmurowych w intive

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 10 paź 2019 6:35

Wraz z początkiem października Marcin Niczyporuk objął stanowisko dyrektora ds. technologii, AI & rozwiązania chmurowe (CTO, AI & Cloud) w firmie intive. W swojej nowej roli będzie odpowiedzialny za wypracowanie i wdrożenie ogólnofirmowej strategii dla rozwoju technologii AI i chmury w projektach komercyjnych.

Marcin Niczyporuk dyrektorem ds. technologii, AI i rozwiązań chmurowych w intive
Marcin Niczyporuk. Fot. materiały prasowe
REKLAMA

Niczyporuk jest związany z branżą IT od ponad 20 lat, zdobywając doświadczenie na takich stanowiskach jak programista, menedżer i dyrektor działu, a obecnie – dyrektor ds. technologii. Jego specjalizacją są: sztuczna inteligencja, rozwiązania kognitywne oraz chmurowe.

W firmie intive pracuje od 4 lat i do tej pory zajmował stanowisko dyrektora działu usług kognitywnych, gdzie był odpowiedzialny za rozwój usług z zakresu AI oraz tych opartych o interdyscyplinarną dziedzinę, jaką jest kognitywistyka. Wśród jego osiągnięć można wymienić m.in.: zbudowanie od podstaw zespołów eksperckich oraz strategii firmy w obszarze AI, skomercjalizowanie usług z zakresu widzenia komputerowego, Big Data oraz technologii głosowych, stworzenie działu R&D, który opracował własne IP i produkt identyfikujący twarze, oraz wypracowanie strategicznych dla firmy partnerstw technologicznych takich jak AWS Advanced Partnership, Microsoft Cloud Gold Partnership i Oracle Gold Partnership.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Marcin jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej (obecnie: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), gdzie uzyskał tytuł mgr inż. Automatyki i Robotyki. W swojej nowej roli wypracuje i poprowadzi wdrożenie ogólnofirmowej strategii dla rozwoju technologii AI i chmury. Prywatnie Marcin jest mężem i ojcem dwóch utalentowanych, nastoletnich akordeonistów, z którymi podróżuje po Europie w ramach konkursów muzycznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Marcin Niczyporuk dyrektorem ds. technologii, AI i rozwiązań chmurowych w intive

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA