Marcin Nałęcz-Niesiołowski nowym dyrektorem Opery Wrocławskiej

• Dyrygent Marcin Nałęcz-Niesiołowski otrzymał nominację na dyrektora Opery Wrocławskiej.
• Uchwałę w tej sprawie podjął zarząd województwa dolnośląskiego.
• Nałęcz-Niesiołowski zastąpi Ewę Michnik, która kierowała Operą Wrocławską przez 21 lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marcin Nałęcz-Niesiołowski nowym dyrektorem Opery Wrocławskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

8 cze 2016 15:13


Jak powiedział rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Jarosław Perduta, w środę (8 czerwca) zarząd województwa podjął uchwałę o nominacji Nałęcza-Niesiołowskiego na stanowisko dyrektora Opery Wrocławskiej. "Teraz jeszcze strony muszą ustalić szczegóły umowy" - powiedział Perduta.

Dotychczasowa dyrektor Opery Wrocławskie kierowała tą instytucją przez 21 lat. Michnik pełni również funkcję kuratora Europejskiej Stolicy Kultury odpowiadającego za program operowy. Obecnie przygotowuje widowisko operowe "Hiszpańska noc z Carmen - Zarzuela Show", które odbędzie się 18 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Marcin Nałęcz-Niesiołowski w latach 1997-2011 był dyrektorem Filharmonii Białostockiej (od 2005 r. dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białmystoku). Został odwołany z tego stanowiska z powodu konfliktu z częścią orkiestry. Dyrygent koncertował z wieloma renomowanymi polskimi orkiestrami w kraju i za granicą. Jest również laureatem kilku konkursów muzycznych. W 2006 r. został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.