Marcin Kuksinowicz nowym prezesem PKO Leasing

Marcin Kuksinowicz został wybrany przez Radę Nadzorczą PKO Leasing na prezesa spółki. Funkcję tę pełni od 1 września br.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marcin Kuksinowicz nowym prezesem PKO Leasing

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

2 wrz 2014 10:59


- Stabilny i rentowny rozwój oraz obecność w czołowej trójce firm leasingowych w Polsce to cel podstawowy spółki, określony w strategii PKO Banku Polskiego. Biorąc pod uwagę doświadczenie i wiedzę Marcina Kuksinowicza, utrzymanie bardzo dobrej pozycji spółki to zadanie, z którym świetnie sobie poradzi – mówi Paweł Borys, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej.

Czytaj też: PKO BP promuje kreatywnych studentów

Nowy prezes PKO Leasing jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Posiada także 20-letnie doświadczenie w pracy na rynku finansowym.

W latach 2011-2014 pełnił obowiązki Pierwszego Wiceprezesa Kredobanku, nadzorując m.in. bankowość detaliczną, korporacyjną, MSP oraz marketing. Pod jego kierownictwem Kredobank w latach 2011-2013 skutecznie wprowadził nową strategię zmieniającą model biznesowy, dzięki czemu awansował do TOP 35 banków Ukrainy pod względem sumy bilansowej oraz TOP 20 pod względem rentowności. W tym czasie bank siedmiokrotnie zwiększył akcję kredytową z jednoczesnym utrzymaniem wysokiej jakości portfela kredytowego, a wzrost udzielanych kredytów detalicznych wyniósł 300 proc., podczas gdy rynek rósł w tempie 5 proc. rocznie.

Czytaj też: Biedronka, Nikon, PKO BP, PZU... M.in. tym markom ufają Polacy

Od końca 2009 do 2011 roku członek zarządu Allianz Bank Polska odpowiedzialny za działalność biznesową. W latach 1995-2009 zawodowo związany z Bankiem Pekao, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery od inspektora kredytowego do dyrektora departamentu, był odpowiedzialny za przygotowanie fuzji Banku Pekao z Bankiem BPH. W okresie 1999-2000 zatrudniony w Raiffeisen Bank Polska.

- Przychodzę do firmy, która należy do grona liderów branży leasingu w Polsce, a swoje doświadczenie i umiejętności będę chciał wykorzystać do dalszego rozwoju PKO Leasing. Będziemy udoskonalać naszą ofertę i kanały sprzedaży, tak aby nie tylko wzmacniać relacje z partnerami, którzy już obdarzyli nas zaufaniem, ale także aktywnie poszukiwać nowych klientów. Bardzo ważne będzie dla mnie także dalsze zacieśnianie współpracy z PKO Bankiem Polskim, tak aby jeszcze lepiej wykorzystywać potencjał, jaki daje przynależność do grupy kapitałowej największego banku w Polsce - mówi Marcin Kuksinowicz, prezes PKO Leasing.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kobieta 2014-10-17 19:00:10

100 proc facet. Charyzmatyczny. Idzie przez życie jak burza.

Andriej 2014-09-03 19:03:54

Niestety posiada usposobienie choleryczne więc trudny we współpracy i posiadający silne tendencje do nawiązywania bliskich relacji z płcią piękną również przy wykorzystywaniu pozycji słuźbowej.