PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Marcin Horała pełnomocnikiem rządu ds. CPK

  • Autor: PAP
  • 28 lis 2019 9:59

Marcin Horała został nowym pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego - węzła, który ma połączyć transport lotniczy, kolejowy i drogowy.

Marcin Horała pełnomocnikiem rządu ds. CPK
Adobe Stock
REKLAMA

Marcin Horała (poseł PiS od 2015 r.) w poprzedniej kadencji Sejmu był - od lipca 2018 r. - przewodniczącym sejmowej komisji śledczej ds. VAT. Jej celem było zbadanie prawidłowości działań organów i instytucji odpowiedzialnych za zapewnienia wpływów z tytułu podatku VAT i akcyzy do budżetu w latach 2007-2015.

Jak mówił, gdyby rząd PO-PSL poradził sobie z mafią VAT-owską nie byłyby potrzebne decyzje, które były bolesne dla społeczeństwa. W tym kontekście wymienił: "podwyższenie wieku emerytalnego", "zabranie pieniędzy z OFE", "podwyższenie głównej stawki VAT-u, która zwiększyła opłacalność wyłudzeń", a także "dwukrotne zwiększenie zadłużenia państwa". "Całkowita luka VAT-owska, to jest 250 mld zł, ale gdyby ona była utrzymana na poziomie średniej europejskiej to mielibyśmy 150, 170, być może 200 mld zł więcej w budżecie" - ocenił.

Horała uczestniczył też w pracach m.in. Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz w kilku podkomisjach i zespołach parlamentarnych.

Pracował też w zespołach: ds. Miast Polskich, ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych, ds. Cyfryzacji Szpitali i Placówek Medycznych, ds. budowy dróg ekspresowych S6 i S11 oraz ds. zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji.

W latach 2006-2015 radny miasta Gdyni. "Trzykrotnie (2006, 2010, 2014) zyskiwał zaufanie mieszkańców dzielnic: Chylonia, Cisowa, Pustki Cisowskie, Demptowo. Dwukrotnie (2010, 2014) zdobywał najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów ze wszystkich list w okręgu. Autor programów samorządowych PiS dla Gdyni w roku 2006, 2010 i 2014" - czytamy.

W 2014 r. kandydował na prezydenta Gdyni, uzyskując 10.388 głosów gdynian, a w 2018 roku 18.788 głosów.

Horała jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. W 2004 roku ukończył wydział nauk społecznych oraz politologię, a w 2006 roku - wydział prawa i administracji.

Publikował m. in. na portalu Stefczyk.info, w kwartalniku "Rzeczy Wspólne", tygodniku "Najwyższy Czas!", "Naszym Dzienniku", "Wiadomościach Gdyńskich" etc. Autor książki "Wyprawa do polskości". Fan prozy George R.R. Martina i jej ekranizacji, jak również seriali House of Cards i Homeland. Próbuje zostać biegaczem, na razie bez powodzenia - czytamy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Marcin Horała pełnomocnikiem rządu ds. CPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA