PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Marcin Diakonowicz nowym partnerem w Grant Thornton

  • Autor: AT
  • 3 gru 2019 17:30

Marcin Diakonowicz dołącza do Grant Thornton. Obejmuje stanowisko partnera i będzie odpowiadał za rozwój biznesu na rynku warszawskim.

Marcin Diakonowicz nowym partnerem w Grant Thornton
Adobe Stock
REKLAMA

Do firmy dołącza Marcin Diakonowicz, jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych menedżerów na polskim rynku audytorskim, do niedawna wiceprezes jednej z firm tzw. wielkiej czwórki.

- Marcin to menedżer z ogromnym dorobkiem zawodowym i siecią kontaktów biznesowych. Do tej pory specjalizował się w obsłudze dużych polskich firm prywatnych, a to nasza strategiczna grupa docelowa. Jego przyjście będzie oznaczało dalszy silny rozwój Grant Thornton w obszarze usług audytorskich, zwłaszcza na rynku warszawskim - zaznaczył Jan Letkiewicz, partner zarządzający departamentem audytu w Grant Thornton.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Marcin Diakonowicz w Grant Thornton obejmie funkcję partnera i będzie nadzorował warszawski oddział departamentu audytu oraz będzie odpowiadał za rozwój biznesu na tym rynku. Obowiązki te obejmie 22 grudnia (kiedy wygasa jego zakaz konkurencji).

- Ostatnie zmiany regulacyjne na rynku audytorskim (zwłaszcza przymusowa rotacja audytorów jednostek zainteresowania publicznego i zakaz łączenia audytu z doradztwem) sprzyjają firmom spoza tzw. wielkiej czwórki. Przez te obostrzenia spółki giełdowe często są zmuszone sięgać po usługi nieco mniejszych firm i Grant Thornton - ze swoją silną marką, ogromnym zapleczem międzynarodowym i 26-letnim doświadczeniem w Polsce - jest zwykle dla nich najbardziej naturalnym wyborem - powiedział Marcin Diakonowicz

Nowy partner w swojej dotychczasowej karierze odpowiadał przede wszystkim za obsługę dużych polskich firm prywatnych, w tym rodzinnych. To segment, w który jest i przez lata był najmocniej reprezentowany w strukturze klientów Grant Thornton, dlatego kompetencje i doświadczenie Marcina pozwolą umocnić pozycję Grant Thornton w tej specjalizacji.

- Zawsze byłem pod wrażeniem standardów panujących w Grant Thornton, szczególnie w obsłudze polskich firm rodzinnych. Przez lata obserwowałem, jak konkurencja czerpała inspirację ze wzorców tutaj wypracowanych w tym obszarze. Ponieważ firmy rodzinne to grupa, z którą także ja mam bliskie relacje, cieszę się, że możemy połączyć nasze siły - dodał Marcin Diakonowicz.

Jego drugą specjalizacją jest obsługa klientów niemieckojęzycznych i firm z niemieckim kapitałem, dlatego w Grant Thornton będzie też tworzył tzw. German Desk, czyli komórkę wyspecjalizowaną w kontaktach z klientami związanymi z regionem DACHL.

Marcin Diakonowicz to trzecia osoba, która dołączyła do grona partnerów w Grant Thornton. Wcześniej, z początkiem listopada nominacje partnerskie w Departamencie Outsourcingu otrzymały Anna Łuńska i Dorota Kosińska, dotychczasowe Senior Menedżer.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Marcin Diakonowicz nowym partnerem w Grant Thornton

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA