PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Marcel Sedlák prezesem HB Reavis w Niemczech

• Dwaj długoletni menadżerowie europejskiej grupy deweloperskiej HB Reavis objęli nowe stanowiska w jej strukturach zarządczych.
• Marcel Sedlák został mianowany prezesem nowo powstałego oddziału firmy w Niemczech, a René Popík dołączył do rady dyrektorów nadzorującej działalność całej grupy.


Marcel Sedlák prezesem HB Reavis w Niemczech
Marcel Sedlák, prezes nowo powstałego oddziału firmy HB Reavis w Niemczech
REKLAMA

– Marcel i René są prawdziwymi filarami HB Reavis. Pierwszy z nich, w latach 2006-2010 kierował zespołem odpowiedzialnym za zakup gruntów inwestycyjnych. Teraz wykorzysta swoją wiedzę na nowym rynku, odgrywając tym samym kluczową rolę z punktu widzenia naszej strategii rozwoju. Z kolei René przyczynił się do skutecznej realizacji naszych projektów w Polsce – w ciągu zaledwie 6 lat HB Reavis stało się jednym z największych deweloperów w Warszawie. Obie zmiany mają ogromne znaczenie dla jakości przywództwa w naszej firmie. Jestem pewien, że przyczynią do jej dalszego rozwoju, jak również do osobistego rozwoju naszych menadżerów – mówi Pavel Trenka, prezes zarządu grupy HB Reavis.

Marcel Sedlák będzie odpowiedzialny za poszukiwanie możliwości rozwoju HB Reavis w Niemczech. Celem firmy jest osiągnięcie pozycji lidera rynku biurowego w tym kraju. Tym samym Sedlák opuszcza radę dyrektorów grupy, pozostając jednak odpowiedzialnym za kierowanie działalnością HB Reavis w Turcji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Marcel rozpoczął pracę w HB Reavis w 2001 roku jako specjalista ds. prawnych. W 2006 objął stanowisko Chief Investment Officer, kierując rozwojem firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i Wielkiej Brytanii. W 2010 roku został powołany do rady dyrektorów, obejmując nadzór nad działaniami firmy w Polsce, Turcji, na Słowacji i nowych rynkach. Przedtem pracował w czołowej kancelarii prawnej na Słowacji G. Lehnert & Co., a także w słowackiej spółce private equity AZC. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie oraz program Executive MBA Uniwersytetu Wiedeńskiego / Carlson School of Management / University of Minnesota.

René Popík będzie nadzorował z poziomu zarządu grupy realizację projektów HB Reavis w Polsce. Będzie też sprawował pieczę nad działem Development w innych krajach, w tym za planowanie celów strategicznych oraz zarządzanie wiedzą.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Marcel Sedlák prezesem HB Reavis w Niemczech

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA