PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Małgorzata Potocka dyrektorem Teatru Powszechnego w Radomiu

  • Autor: PAP/KM
  • 30 sie 2019 17:19

Małgorzata Potocka, aktorka, reżyserka, producentka filmowa, wygrała konkurs na dyrektora Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – poinformowała w piątek rzeczniczka prezydenta miasta Katarzyna-Piechota-Kaim.

Małgorzata Potocka dyrektorem Teatru Powszechnego w Radomiu
Małgorzata Potocka została dyrektorem Teatru Powszechnego w Radomiu fot. Platforma Obywatelska RP from Polska CC BY-SA 2.0)
REKLAMA

Dodała, że prezydent Radomia powołał Potocką na stanowisko dyrektora teatru z dniem 1 września.

Małgorzata Potocka jest aktorką, reżyserką, producentką filmową.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Doświadczenie zawodowe zdobyła zarządzając mediami, instytucjami twórczymi i wydarzeniami kulturalnymi. Jest producentem, menedżerem oraz organizatorem wielu wydarzeń artystycznych, ale przede wszystkim czynnie uprawia sztukę, jako aktorka i reżyser - podkreśliła w komunikacie prasowym Piechota-Kaim.

Rzeczniczka zaznaczyła, że nowa dyrektorka radomskiego teatru wiedzę i doświadczenie menedżerskie doskonaliła w instytucjach związanych z zarządzaniem kulturą i mediami; pracowała m.in. w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, Instytucie im. Adama Mickiewicza oraz Fundacji Kultury Disce, organizując międzynarodowe warsztaty teatralne, filmowe i muzyczne. Przez 6 lat pełniła obowiązki dyrektora oddziału Telewizji Publicznej w Łodzi.

Małgorzata Potocka grała w kilkudziesięciu filmach, m.in. "Och Karol 2", "Autoportret z kochanką", "Panna Nikt", "Hubal", "Wszystko na sprzedaż" i w serialach (m.in. "Matki, żony i kochanki", "Barwy szczęścia", "Hotel 52", "Druga szansa". Jest reżyserem i producentem kilkudziesięciu produkcji.

Małgorzata Potocka zastąpi na stanowisku dyrektora teatru w Radomiu Zbigniewa Rybkę, który kierował radomską sceną od 2008 r.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Małgorzata Potocka dyrektorem Teatru Powszechnego w Radomiu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA