Małgorzata Mroczkowska złożyła dymisję z funkcji dyrektora ZS nr 22 w Warszawie

23 listopada minister edukacji Anna Zalewska poinformowała o dymisji dyrektorki Zespołu Szkół nr 22 w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małgorzata Mroczkowska złożyła dymisję z funkcji dyrektora ZS nr 22 w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

23 lis 2015 18:45


Dyrektorka Zespołu Szkół nr 22 w Warszawie, w którym w poniedziałek (23 listopada) rano rozpoczął się protest uczniów i rodziców, domagających się jej odejścia ze stanowiska, złożyła dymisję. O rezygnacji poinformowała minister edukacji Anna Zalewska.

Minister dwukrotnie w poniedziałek odwiedziła szkołę. Po drugim, dwu i półgodzinnym spotkaniu, w którym oprócz minister i dyrektorki uczestniczyli m.in. przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, czyli stołecznego ratusza, wyszła do oczekujących w auli szkoły uczniów i ich rodziców. Towarzyszyła jej dyrektorka szkoły Małgorzata Mroczkowska i dyrektor stołecznego Biura Edukacji Joanna Gospodarczyk.

- Mamy decyzję pani dyrektor. Wiemy na pewno, że rozmowy i dyskusje mają sens. Jesteśmy w sytuacji skomplikowanej szkoły, która ma swój rytm, która przygotowuje młodzież do matury, do egzaminów. W związku z tym pani dyrektor, która podjęła wszelkie działania, według niej najlepiej sprzyjające rozwiązaniu konfliktu, w obliczu faktu, że trzeba podejmować decyzje dla dobra dzieci, dla dobra młodzieży, w porozumieniu z organem prowadzącym podjęła decyzję o dymisji - powiedziała Zalewska.

Po tych słowach uczniowie przez kilka minut bili brawa i skandowali: "dziękujemy".

Jak informuje portal WarszawaWPigulce, Małgorzata Mroczkowska, dyrektorka placówki stosuje - zdaniem uczniów - mobbing względem nauczycieli i doprowadziła kilku z nich do odejścia. Kadra, którą zatrudnia ma być ponadto mało kompetentna i niezdolna do przekazania jakiejkolwiek wiedzy.

Zarządzanie jest trudne

- Obiecuję wraz z kuratorem i organem prowadzącym wsparcie dla szkoły - zapewniła minister. Podkreśliła, że dyrektor to dobry i wartościowy nauczyciel.

- Miała odwagę, żeby razem z nami wyjść i was o tym poinformować. Zarządzanie nie jest prostą kwestią, dlatego zdarzają się czasem takie sytuacje, jak w waszej szkole. Na dziś chcę jej podziękować za tę decyzję, podziękować organowi prowadzącemu - zaznaczyła minister.

- Od jutra do pracy i do przygotowania do matury - dodała.

Nowy dyrektor?

- Po otrzymaniu przez nas pisemnej informacji o tym, że pani dyrektor złożyła dymisję, odbędzie się rada pedagogiczna. Prawo stanowi, że powierzamy obowiązki dyrektora szkoły wicedyrektorowi szkoły lub innemu wybranemu nauczycielowi z rady pedagogicznej. Z tego co wiemy, pani wicedyrektor nie zechce podjąć się tego zadania - powiedziała dyrektor stołecznego Biura Edukacji Joanna Gospodarczyk.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

mmm 2015-11-28 15:31:25

Być dyrektorem w dzisiejszych czasach, to trudne zadanie. Dobrze,że Pani minister tak rozwiązała ten konflikt nie krytykując też dyrektorki.

hej 2015-11-23 23:20:55

Szacun za odwagę za sposób odejścia.Nie znam pozostałych aspektów konfliktu, więc dalej nie oceniam.