Małgorzata Kołakowska zwalnia fotel prezesa ING. Brunon Bartkiewicz zajmie jej miejsce

Małgorzata Kołakowska od 1 kwietnia będzie zarządzać międzynarodową siecią bankowości korporacyjnej w grupie ING. Kandydatem na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego jest Brunon Bartkiewicz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małgorzata Kołakowska zwalnia fotel prezesa ING. Brunon Bartkiewicz zajmie jej miejsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 mar 2016 14:06


Kandydatura Brunona Bartkiewicza została przedstawiona do akceptacji Komisji Nadzoru Finansowego. Uchwała rady nadzorczej powołująca go na prezesa wejdzie w życie po uzyskaniu zgody KNF. Brunon Bartkiewicz jest związany z ING Bankiem Śląskim i ING od początku lat 90. W latach 1995-2000 oraz 2004-2010 był prezesem ING Banku Śląskiego. W ostatnim czasie odpowiadał w grupie ING za innowacje.

Teraz miałby zastąpić na stanowisku prezesa Małgorzatę Kołakowską, która 1 kwietnia obejmie stanowisko Global Head of Network, Wholesale Banking w grupie ING.

- To wyróżnienie, kiedy menedżer z Polski obejmuje wysoką pozycję w grupie ING. Jesteśmy przekonani, że Małgorzata Kołakowska z sukcesem wykorzysta swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności menedżerskie na nowym stanowisku. Zostawia ING Bank Śląski w doskonałej kondycji finansowej. Bank jest dobrze przygotowany do sprostania wyzwaniom konkurencji i dalszego dynamicznego rozwoju - powiedział Antoni Reczek, przewodniczący rady nadzorczej ING Banku Śląskiego.

- Jednocześnie witamy w banku doświadczonego menedżera, jakim jest Brunon Bartkiewicz. Jestem przekonany, że jego doświadczenia zdobyte za granicą przyczyni się do dalszego wzmocnienia pozycji ING Banku Śląskiego na polskim rynku – dodał.

W ostatnich sześciu latach, w okresie w którym Małgorzata Kołakowska była prezesem nastąpił dynamiczny rozwój banku. Wartość kredytów wzrosła ponad dwu i półkrotnie z ok. 27 mld zł na koniec 2009 roku do blisko 69 mld zł w 2015 roku, w tym samym czasie nastąpił prawie dwukrotny przyrost depozytów z ok. 47 mld zł do niemal 90 mld zł. Liczba klientów banku wzrosła z 2,8 mln do ponad 4 mln obecnie. Towarzyszył temu wzrost wyników finansowych banku – w ciągu sześciu lat nastąpiło podwojenie zysku.

Małgorzata Kołakowska rozpoczęła swoją karierę zawodową w ING Bank NV/Oddział w Warszawie w latach 1993-1996. Po dziesięcioletniej przerwie, w trakcie której zajmowała stanowisko dyrektora finansowego w McDonalds' Polska oraz dyrektora na Polskę i kraje bałtyckie w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, powróciła do ING Banku Śląskiego. Od 2006 roku nadzorowała obszar dużych korporacji i instytucji finansowych na stanowisku dyrektora banku. W 2008 roku została powołana na stanowisko wiceprezesa banku odpowiedzialnego za obszar korporacji i instytucji finansowych oraz rynków finansowych. W 2010 roku objęła stanowisko prezes ING Banku Śląskiego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.