Małgorzata Kidawa-Błońska nowym rzecznikiem rządu

- Dotychczasowa wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska została nowym rzecznikiem rządu; posłanka zastąpiła Pawła Grasia. "Na pewno będę musiała zmienić moje zdanie w stosunku do Twittera" - zadeklarowała Kidawa-Błońska. Zapowiedziała spotkanie z dziennikarzami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małgorzata Kidawa-Błońska nowym rzecznikiem rządu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 sty 2014 16:47


O podpisaniu nominacji dla Kidawy-Błońskiej premier Donald Tusk poinformował we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów.

"Jak pan minister Graś zauważył - nie wiem czy zauważył, bo zabrał głos (na początku konferencji prasowej), ale już nie jest rzecznikiem prasowym rządu, a więc jest dziś uzurpatorem - podpisałem nominację i zakres obowiązków dla nowego ministra, sekretarza stanu w mojej kancelarii" - powiedział premier.

"Nie jest tak łatwo zastąpić Pawła Grasia, ale któż ma do tego więcej talentów i predyspozycji, niż pani minister Kidawa-Błońska. Według mojej wiedzy nikt w Polsce sobie lepiej nie poradzi w tej nowej roli" - oświadczył premier.

Kidawa Błońska pytana, jak planuje zmienić lub poprawić politykę wizerunkową rządu, powiedziała, że chciałaby zacząć od spotkania z dziennikarzami, które mogłoby się odbyć w przyszłym tygodniu.

"Na pewno będę musiała zmienić moje zdanie w stosunku do Twittera. Ale będą do tego bardzo powoli podchodziła i spokojnie. Muszę nauczyć się tych nowych technologii, do których zawsze podchodziłam z taką dużą ironią, mówiąc, że wolę jednak bezpośrednią rozmowę i bezpośredni sposób komunikacji. Ale na to potrzebuję też trochę czasu" - dodała rzeczniczka rządu.

Graś podziękował dziennikarzom za współpracę. "Chciałbym państwu bardzo serdecznie podziękować za współpracę, za cierpliwość, wyrozumiałość ze strony państwa dziennikarzy i do zobaczenia w innych rolach" - powiedział.

Graś pełnił funkcję rzecznika rządu od 23 lutego 2009 roku. W grudniu ub.r. został sekretarzem generalnym PO. Premier zapowiedział wtedy zmianę na stanowisku rzecznika, ponieważ - jak przekonywał - obie funkcje są nie do pogodzenia.

Kidawa-Błońska (ur. w 1957 r.) jest posłanką PO od 2005 roku; z sukcesem startowała do Sejmu ze stołecznej listy Platformy także w 2007 i 2011 roku. Jest żoną reżysera filmowego Jana Kidawy-Błońskiego, z którym ma syna Jana.

Kidawa-Błońska w 1983 ukończyła studia socjologiczne na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

W drugiej połowie lat 80. pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Od 1994 do 2005 była producentem filmowym w spółce Gambit Production.

Działała w Unii Wolności, od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej (w latach 2006-2013 kierowała warszawskimi strukturami partii). Przez kilka lat zasiadała w radzie m.st. Warszawy.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.