Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Magdaleny Nawary na stanowisko członka zarządu Banku Pocztowego.

Magdalena Nawara została powołana do składu zarządu Banku w miejsce Michała Sobiecha, który jako członek zarządu odpowiadał za obszar finansów i ryzyka, a po wcześniejszym złożeniu rezygnacji przyjętej przez Radę Nadzorczą sprawował tę funkcję do 29 lutego 2016 r.
Michał Sobiech na stanowisko członka zarządu Banku Pocztowego powołany został w październiku 2009 r. Wcześniej, od czerwca 2009 r. w Banku Pocztowym pełnił funkcję dyrektora zarządzającego pionu finansów.
- Stanowisko członka zarządu miałem przyjemność piastować przez blisko 7 lat. Dziś z satysfakcją mogę powiedzieć, że pozostawiam sprawnie działający i zarządzany obszar finansów i ryzyka, potrafiący sprawnie reagować na zmiany rynkowe, ze standardami raportowania dorównującymi najlepszym praktykom rynkowym - mówi Michał Sobiech.
Magdalena Nawara, powołana na stanowisko 1 marca 2016 r., odpowiadać będzie za obszar ryzyka i operacji.
Magdalena Nawara z Bankiem Pocztowym związana jest od 2011 r. W tym czasie zajmowała stanowisko dyrektora departamentu ryzyka rynkowego, operacyjnego i ICAAP, a następnie od 2012 r. była dyrektorem zarządzającym pionu ryzyka, odpowiadając m.in. za: wdrożenie kompleksowej strategii zarządzania ryzykiem wspierającej realizacje inicjatyw biznesowych, zapewnienie efektywnego systemu podejmowania decyzji kredytowych, prewindykacji, windykacji i restrukturyzacji wierzytelności, proces ICAAP, a także wdrażanie rozwiązań umożliwiających efektywne zarządzanie ryzykiem kredytowym, płynności, rynkowym i operacyjnym.
Wcześniej przez ponad 10 lat (1999-2011) pracowała w Banku BPH w obszarze zarządzania ryzykiem rynkowym i płynności m.in. na stanowisku kierownika zespołu ryzyka rynkowego, płynności i kontrolingu operacji skarbowych, uczestnicząc w procesach fuzji i podziału banku.
Doświadczenie zdobyte w bankowości pozwala jej na zarządzanie procesami, operacjami i ryzykiem w ramach prowadzonych przez bank projektów, a także na optymalizowanie obszaru ryzyka w ofercie produktowej adresowanej do bazy klienckiej Banku Pocztowego.
Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku finanse i bankowość.

KOMENTARZE (0)