Magdalena Gaj kandydatką na stanowisko zastępcy sekretarza generalnego w ITU

- Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj jest polską kandydatką na stanowisko Zastępcy Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) - poinformował w czwartek resort spraw zagranicznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Magdalena Gaj kandydatką na stanowisko zastępcy sekretarza generalnego w ITU

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 lut 2014 19:47


Jak podało ministerstwo, to jedno z najwyższych stanowisk w systemie Narodów Zjednoczonych. Kandydaturę zaprezentowano 19 lutego br. podczas spotkania z korpusem dyplomatycznym w Warszawie.

"Umiejętności negocjacyjne pani Magdaleny Gaj i jej zdolność zyskiwania sojuszników sprzyjają budowaniu w Polsce nowoczesnej struktury informatycznej. Dzięki działaniom pani Gaj należymy do europejskich liderów w dziedzinie internetu mobilnego" - powiedział cytowany w komunikacie minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

Jak podkreśla wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk, problematyka, jaką zajmuje się ITU, nabiera coraz większego znaczenia we współczesnym świecie.

"Ponadto zależy nam na wzmocnieniu obecności Polski na ważnych stanowiskach w systemie Narodów Zjednoczonych" - dodała.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny to najstarsza na świecie organizacja międzynarodowa będąca wyspecjalizowaną agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Została powołana, by zajmować się regulacją rynku telekomunikacyjnego i radiowego. W ramach ITU prowadzi się rozmowy dotyczące m.in. wykorzystywania częstotliwości na świecie. Do organizacji należą 194 państwa.

Wybory odbędą się podczas Konferencji Pełnomocników Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (International Telecommunication Union) w Busan (Republika Korei), w dniach 20 października - 7 listopada 2014 r.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.