PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Magdalena Ejsmont komendantem warszawskiej straży miejskiej

  • Autor: PAP/JP
  • 27 maj 2022 17:41

W piątek 27 maja w siedzibie Straży Miejskiej przy Młynarskiej komendant Zbigniew Leszczyński przekazał swoje obowiązki Magdalenie Ejsmont - poinformowała Straż Miejska.

Magdalena Ejsmont komendantem warszawskiej straży miejskiej
Magdalena Ejsmont (fot. UM Warszawa)
REKLAMA

Nowa komendantka Straży Miejskiej, Magdalena Ejsmont, przejmując swoje obowiązki, powiedziała: "Bardzo dziękuję komendantowi Leszczyńskiemu za 16 lat służby. Służby trudnej, ale dającej satysfakcję, bo nie ma większego zaszczytu, niż praca dla mieszkańców. Cieszę się, że przejmuję od pana formację liczną i silną, przed którą stoi wiele ważnych wyzwań. Formację, której przewodzenie jest prawdziwą misją".

Zwróciła się także do strażników i pracowników Straży Miejskiej. "Chcę, byśmy byli prawdziwym zespołem i drużyną, która w oczach mieszkańców Warszawy będzie odnosiła same zwycięstwa i miała znakomitą reputację" - podkreśliła komendant.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Magdalena Ejsmont jest pierwszą komendantką stołecznej Straży Miejskiej w historii. Od 2017 roku pracowała w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, gdzie odpowiadała za bezpieczeństwo imprez masowych i zgromadzeń. Jest absolwentką Zarządzania Ruchem Lotniczym Akademii Obrony Narodowej, podyplomowych studiów Problematyki Zorganizowanej Przestępczości i Terroryzmu na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych studiów w zakresie Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji w Collegium Civitas oraz podyplomowych studiów Psychologii śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej w Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Przez dekadę pracowała w służbach specjalnych. Zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem Sił Zbrojnych RP - zarówno w kraju, jak też zagranicą. Służyła w Afganistanie. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz służby specjalne, w tym dotyczące tematyki analizy zagrożeń.

Zbigniew Leszczyński krytykowany był przez aktywistów, m.in. za nieudolną walkę z nielegalnym parkowaniem. W kwietniu w mediach wypłynęła sprawa kontrowersyjnego przetargu na zakup dla Straży Miejskiej motorówki za ponad pół miliona złotych. Zareagował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zapowiedział wyjaśnienie tej sprawy i wyciągnięcie konsekwencji.

Leszczyński został szefem stołecznej Straży Miejskiej w 2006 roku. Został nominowany na to stanowisko przez ówczesną prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, której był kierowcą. Wcześniej pracował w Biurze Ochrony Rządu. Został zdymisjonowany w piątek, 20 maja, przez Rafała Trzaskowskiego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Magdalena Ejsmont komendantem warszawskiej straży miejskiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA