Maciej Witucki będzie prezesem Work Service

Maciej Witucki zostanie od 1 stycznia 2016 r. prezesem Work Service – zdecydowała w czwartek (19 listopada) rada nadzorcza spółki. Co z Tomaszem Hanczarkiem, dotychczasowym prezesem rekrutacyjnego giganta?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Maciej Witucki będzie prezesem Work Service

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 lis 2015 19:35


Do końca roku Tomasz Hanczarek będzie wypełniał wszystkie obowiązki prezesa Work Service, a formalne złożenie rezygnacji i przekazanie sterów Maciejowi Wituckiemu nastąpi z dniem 31 grudnia 2015 roku. Później Hanczarek zostanie wiceprzewodniczącym rady nadzorczej firmy.

Nagła zmiana?

Plany dotyczące sukcesji były rozważane przez władze spółki od dłuższego czasu. Rozwój firmy i jej ewolucja z biznesu rodzinnego w międzynarodowe przedsiębiorstwo zdeterminowały wspólną decyzję akcjonariuszy o otwarciu nowego rozdziału w historii rozwoju Work Service.
 
- Jestem dumny, że po raz pierwszy w swojej karierze menedżerskiej będę mógł rozwijać firmę z polskim rodowodem, która odniosła tak wielki sukces w Europie. Od dziś zaczynam jeszcze głębsze poznawanie spółki natomiast, jak ustaliliśmy z akcjonariuszami, pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku chciałbym przedstawić nową strategię rozwoju dla całej grupy kapitałowej Work Service, w której zawrzemy kluczowe cele biznesowe na najbliższe lata – powiedział Maciej Witucki.
 
- Dziś Work Service działa na 12 rynkach. To ogromy sukces zespołu z który pracowaliśmy przez 15 lat, ale jednocześnie to dopiero początek globalnej ścieżki rozwoju Work Service – powiedział Tomasz Hanczarek.
 
- Bardzo się cieszę, że Maciej Witucki przyjął nominację na stanowisko prezesa Work Service. Spółkę zna bardzo dobrze, bo od dwóch lat był członkiem rady nadzorczej.  Liczę na to, że jego bezpośredni wkład w rozwój firmy z pewnością przełoży się przede wszystkim na zadowolenie pracowników, klientów, a także inwestorów – dodał Paul Sofianos, przewodniczący rady nadzorczej firmy.

Kim jest Maciej Witucki?
 
Maciej Witucki ma bardzo duże doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania międzynarodowymi przedsiębiorstwami i spółkami publicznymi. W latach 2006-2013 był prezesem Orange Polska (dawniej TP), a od września 2013 roku jest przewodniczącym rady nadzorczej tej spółki.

Wcześniej, w latach 2002-2006 był członkiem zarządu, a następnie wiceprezesem Lukas Banku. W latach 1997-1998 we Francji kierował przygotowaniami projektu rozpoczęcia przez firmę Cetelem działalności w Polsce, a następnie w okresie 1998-2001 pełnił funkcję członka zarządu w Cetelem Polska. Od czerwca 2014 roku jest członkiem rady nadzorczej PLL LOT, w lipcu 2015 roku został również przewodniczącym rady nadzorczej TVN.

Witucki jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Ukończył również studia podyplomowe z logistyki i inżynierii przemysłowej na Ecole Centrale Paris we Francji, a także zaawansowany program zarządzania (AMP) na INSEAD we Francji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.