Maciej Plebański nowym prezesem T-Systems Polska

Nowy Prezes zapowiada intensywny rozwój spółki teleinformatycznej w sektorze finansowym i przemysłowym oraz na rynku Public w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Maciej Plebański nowym prezesem T-Systems Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

26 mar 2013 9:53


Od marca 2013 r. na czele polskiego oddziału T-Systems - spółki teleinformatycznej należącej do globalnej grupy Deutsche Telekom - stanął Maciej Plebański, obejmując funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego firmy. Maciej Plebański nowe obowiązki połączy z funkcją Dyrektora Sprzedaży, którą pełni od ponad roku. Na nowym stanowisku pokieruje T-Systems Polska, biorąc na siebie odpowiedzialność za sprzedaż, zarządzanie i rozwój sieci klientów firmy.

Maciej Plebański posiada wieloletnie doświadczenie w branży informatycznej. W T-Systems pracuje od 2008 r. W strukturach spółki pełnił m.in. obowiązki Dyrektora sprzedaży bezpośredniej i w sektorze publicznym (Head of Direct Sales & Public). W styczniu 2012 r. objął funkcję Dyrektora Sprzedaży (Head of Sales Department), sprawując nadzór nad rozwojem istniejących projektów oraz wdrażaniem nowych rozwiązań na poziomie globalnych oraz lokalnych klientów firmy.

Wcześniej Maciej Plebański pracował m.in. na stanowisku Regionalnego Dyrektora Sprzedaży w firmach Siemens i Siemens Enterprise Communications w Polsce. Jest absolwentem Ekonomii Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach.

- Maciej Plebański łączy cechy, na których najbardziej nam zależy - doskonałą znajomość lokalnego rynku, ponadprzeciętną wiedzę z zakresu teleinformatyki i wieloletnie doświadczenie w obszarze sprzedaży i zarządzania. Jestem przekonany, że w znacznym stopniu przyczyni się do naszej ekspansji biznesowej na rynku polskim. Życzę Maciejowi Plebańskiemu samych sukcesów. Razem - jako jeden zespół, który doskonale zna rynek i posiada globalne portfolio rozwiązań - staniemy się jednym z największych dostawców usług teleinformatycznych (ICT) w Polsce - mówi Steffen Schlaberg, Senior Vice President Sales EMEA, T-Systems.

- Rozpoczynamy kolejny rok działalności T-Systems w Polsce z bardzo ambitnym planem umocnienia pozycji spółki na rynku B2B, a także w sektorze Public - mówi Maciej Plebański, Prezes Zarządu T-Systems Polska.

- Oprócz obsługi naszych obecnych klientów, skupimy się na intensywnym pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych m.in. w sektorze finansowym, przemysłowym i publicznym. W najbliższych miesiącach, T-Systems Polska jeszcze wyraźniej zaznaczy swoją pozycję na lokalnym rynku IT, wykorzystując szanse i potencjał, jaki Grupa Deutsche Telekom widzi w Polsce. Już niebawem wprowadzimy do naszej oferty szereg ciekawych rozwiązań, które sprawdziły się na wielu rynkach europejskich - dodaje Maciej Plebański z T-Systems.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

dobrze zorientowany 2013-05-16 13:00:47

artykuł, który nie ma nic z rzeczywistości - w której T-System zwija się z Polski i traci klientów. Nawet T-Mobile (ich właściciel) nie kupuje nic od nich i realizuje projekty z assecco (np cloud) i wieloma innymi firmami a nie z nimi.