Maciej Plebański dyrektorem ds. strategii i rozwoju w Indata Software

Indata Software podjął decyzję o poszerzeniu zespołu zarządzającego i powołał Macieja Plebańskiego na stanowisko dyrektora ds. strategii i rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Maciej Plebański dyrektorem ds. strategii i rozwoju w Indata Software

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

31 mar 2015 14:47


Nowy członek kadry kierowniczej rozpoczął pracę w marcu 2015 roku i będzie odpowiedzialny za strategiczne cele organizacji i rozwój oferty Grupy Indata związany z realizowanymi przejęciami.

Maciej Plebański posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie w branży ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne) zdobyte poprzez współpracę z największymi klientami i partnerami w Polsce i za granicą. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach.

W latach 2013-2015 pełnił funkcję prezesa zarządu i dyrektora sprzedaży spółki T-Systems Polska Sp. z o.o. należącej do Grupy Deutsche Telekom, wcześniej przez 4 lata był dyrektorem sprzedaży w T-Systems Polska Sp. z o.o. W latach 2005-2008 pełnił funkcję regionalnego dyrektora sprzedaży w Siemens Sp. z o.o. odpowiadającego za sprzedaż pro-duktów i usług ICT a wcześniej dyrektorem sprzedaży i prezesem zarządu w firmie Intelix Sp. z o.o. specjalizującej się w rozwiązaniach teleinformatycznych.

- Indata Software jest obecnie w przełomowym momencie swojego rozwoju – w drodze na główny parkiet, przed ofertą publiczną i kolejnymi akwizycjami. W związku z dynamiczną rozbudową struktur grupy zdecydowaliśmy o poszerzeniu zespołu zarządzającego. Maciej Plebański to menedżer o ogromnym doświadczeniu w zakresie projektowania i wdrażania systemów informatycznych a także sprzedaży i tworzenia strategii rozwoju biznesu. W Indata Software będzie odpowiedzialny za sprzedaż całej grupy oraz wdrażanie strategii i rozwój biznesu – mówi Grzegorz Czapla, prezes zarządu Indata Software SA.

- Bardzo się cieszę z objęcia funkcji dyrektora odpowiedzialnego za strategię i rozwój Indata Software. To dla mnie kolejne ważne wyzwanie zawodowe. Wykorzystując moje dotychcza-sowe doświadczenie w budowaniu struktur sprzedaży o międzynarodowym zasięgu będę się skupiał na wdrażaniu strategii grupy, w tym budowaniu synergii wynikających ze zrealizowa-nych przejęć, oraz współpracy z największymi kontrahentami zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego – mówi Maciej Plebański, nowo mianowany dyrektor ds. strategii i rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Jar 2015-09-09 23:15:49

Matko Swieta! Nikt nie czytal opinii o tym czlowieku? Z t-systems zwolniony w trybie natychmiastowym. Przeciez to sa firmy z tego samego miasta! Włos sie jezy na glowie!

xyz 2015-04-11 07:58:27

Słyszałem, że z T-Systems został zwolniony w trybie natychmiastowym?

dodatkowy 2015-04-01 22:49:03

Ciekawe ile czasu potrzebuje aby rozlozyc Indate. Tsystems rozlozyl w 2 lata...