PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Maciej Mazur wiceprezesem AVERE

  • Autor: AT
  • 23 paź 2019 12:59

Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA, został wybrany wiceprezesem AVERE - europejskiej organizacji branżowej zajmującej się kreowaniem rynku elektromobilności. Będzie wspierał rozwój zrównoważonego transportu w regionie CEE.

Maciej Mazur wiceprezesem AVERE
Maciej Mazur (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Zgromadzenie Ogólne AVERE jednogłośnie potwierdziło wybór Macieja Mazura na stanowisko wiceprezesa organizacji. Dyrektor zarządzający PSPA, w ramach aktywności w zarządzie AVERE, będzie koncentrował swoje działania na budowaniu wspólnej wizji zrównoważonego transportu dla państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Prezesem AVERE pozostał Espen Hauge, szef Norwegian Electric Vehicle Association, a wiceprezesami Joseph Beretta, prezes AVERE-France i Frank Rieck, szef Dutch-INSERT - holenderskiej sieci centrów wiedzy dotyczących elektromobilności.

- Spojrzenie w kierunku Państw CEE jest konieczne dla równomiernego rozwoju systemu elektromobilności w Europie, a naturalnym integratorem działań w regionie staje się Polska. To krok w kierunku budowy jednolitej wizji zrównoważonego transportu na Starym Kontynencie. Liczę na efektywną wymianę doświadczeń pomiędzy krajami o rozwiniętym rynku elektromobilności i krajami, w których ten rynek znajduje się w początkowej fazie rozwoju. Transponowanie rozwiązań z państw bardziej rozwiniętych i promocja najlepszych praktyk wzmocni rynek pojazdów elektrycznych w obszarze CEE - mówi Maciej Mazur.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Maciej Mazur w zarządzie AVERE (fot. mat. pras.)
Maciej Mazur w zarządzie AVERE (fot. mat. pras.)

PSPA to organizacja branżowa, kreująca rynek elektromobilności w Polsce. Organizacja zrzesza niemal 90 podmiotów z całego łańcucha wartości elektromobilności. W skład członków PSPA wchodzą producenci pojazdów i infrastruktury, operatorzy usług ładowania, koncerny paliwowe i energetyczne, instytucje finansowe, firmy transportowe, dostawcy technologii oraz pozostałe przedsiębiorstwa i instytucje aktywne w obszarze zrównoważonego transportu. PSPA współpracuje z globalnymi markami motoryzacyjnymi, aktywnymi w zakresie elektromobilności, a punkty ładowania należące do partnerów organizacji obejmują ok. 90 proc. całej sieci ogólnodostępnych stacji w Polsce. Wśród Członków PSPA znajduje się także kilkadziesiąt polskich samorządów, uczelnie wyższe i instytucje naukowe, wiodące firmy doradcze oraz kancelarie prawne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Maciej Mazur wiceprezesem AVERE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA