×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Maciej Marszałek prezesem The Heart

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 30 lip 2020 11:29

Maciej Marszałek z początkiem lipca 2020 objął stanowisko szefa The Heart, firmy zajmującej się łączeniem świata korporacji ze światem startupów.

Maciej Marszałek prezesem The Heart
Maciej Marszałek (fot. The Heart)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Maciej Marszałek posiada niemal 20-letnie doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych produktów i prowadzeniu cyfrowych biznesów na wielu rynkach. Kierował międzynarodowymi zespołami w ponad 20 krajach w Europie Wschodniej i Południowej, Afryce, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Nadzorował procesy transformacji cyfrowej dużych korporacji w sektorach bankowym i ubezpieczeniowym. Dołączając do The Heart na początku 2018 roku był inicjatorem zbudowania silnego hubu venture buildingu w tej części Europy.

- Opuszczenie świata korporacji i przejście do rozwijającej się firmy było największym wyzwaniem w całej mojej karierze zawodowej - przyznaje Maciej Marszałek, CEO The Heart. Firma w chwili mojego przejścia była już prężnie działającą platformą współpracującą z największymi korporacjami. Dlatego dołączając do zespołu ponad dwa lata temu mogliśmy od razu przystąpić do budowy nowego modelu biznesowego, opartego o venture building. Unikalna wiedza i autorska metodyka, którą wykorzystujemy w tworzeniu indywidualnych rozwiązań, przekłada się na współpracę z największymi korporacjami w Polsce i od tego roku na rynkach zagranicznych. Nie byłoby to możliwe bez naszych strategicznych partnerów - Mastercard i Ghelamco, którzy na każdym etapie byli dla nas ogromnym wsparciem - mówi Marszałek.

Marszałek dotychczas pełnił funkcję partnera zarządzającego i był odpowiedzialny za The Heart Ventures. - Ukierunkowanie The Heart na venture building pod koniec 2018 roku było przemyślaną i słuszną decyzją. Ciężko pracowaliśmy, aby w nowej fazie rozwoju firmy zbudować doświadczony zespół i właściwe procesy. Ponadto nasze ścisłe partnerstwo z Mastercard umożliwiło kompleksowe wspieranie korporacji, które sprawnie chcą rozwijać nowe przedsięwzięcia - mówi Tomasz Rudolf, dotychczasowy CEO The Heart. - Maciej odegrał kluczową rolę w dotychczas zrealizowanych projektach, co utwierdziło nas, że to odpowiedni moment, aby przekazać mu stery i jeszcze mocniej rozwijać The Heart w obszarze budowania startupów - dodaje Rudolf.

Również w zarządzie The Heart miały miejsce zmiany. Sergiusz Sawin, dotychczasowy wiceprezes i członek zarządu, odchodzi z zarządu. Pozostaje w strukturach firmy i będzie wspierał zespół. Jego obowiązki przejął Witold Rzewuski, który dołączył do The Heart w zeszłym roku jako dyrektor finansowy, a od lipca 2020 został również członkiem zarządu firmy. Wcześniej obejmował stanowiska finansowe i inwestycyjne pracując dla czołowych marek takich jak Deloitte, EY i spółka portfelowa Enterprise Investors.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Maciej Marszałek prezesem The Heart

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA