PARTNERZY PORTALU

Maciej Klenkiewicz dyrektorem Nissan Sales Central & Eastern Europe

  • Justyna Koc
    jk
  • 2 lis 2021 12:49

Maciej Klenkiewicz został powołany na nowego dyrektora zarządzającego Nissan Sales Central & Eastern Europe. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Latałę-Golisza, który odszedł z firmy.

Maciej Klenkiewicz dyrektorem Nissan Sales Central & Eastern Europe
Maciej Klenkiewicz jest osobą z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

Maciej Klenkiewicz jest osobą z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Przed dołączeniem do Nissana w 2007 roku, przez ponad 6 lat związany był z marką Peugeot, a następnie z kilkoma grupami dealerskimi, zajmując kierownicze stanowiska związane ze sprzedażą i obsługą klientów.

W strukturach Nissana Maciej Klenkiewicz rozpoczął swoją karierę od pozycji szefa rynku polskiego, a następnie dyrektora regionalnego w strukturach europejskiej centrali. Po 6 latach, w 2013 roku przeniósł się do Finlandii, gdzie odpowiadał za sprzedaż na wszystkich rynkach skandynawskich i nadbałtyckich.

Kolejnym etapem jego ścieżki zawodowej było objęcie stanowiska wiceprezesa ds. rozwoju sieci dealerskiej w oddziale Nissana w Tajlandii w 2016 roku. Przez ostatnie 4 lata - jako wiceprezes ds. sprzedaży - zarządzał z kolei działami handlowymi na rynkach Azji i Oceanii oraz odpowiadał za współpracę z importerami w tym regionie.

Klenkiewicz będzie kierował strukturami marki w Polsce i na Ukrainie, z centralą w Warszawie. Wyniki biznesowe regionu będzie raportował bezpośrednio do wiceprezesa Nissana w Europie.

Maciej Klenkiewicz ukończył studia na wydziale samochodów i maszyn roboczych na Politechnice Warszawskiej. Ma trzech synów, a w wolnym czasie lubi aktywnie uprawiać sporty i oglądać dobre filmy akcji.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Maciej Klenkiewicz dyrektorem Nissan Sales Central & Eastern Europe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA