Maciej Barycki prezesem Mostostalu Płock

• Rada nadzorcza Mostostalu Płock powołała Macieja Baryckiego na prezesa spółki.
• Do końca marca 2016 r. Barycki kierował Naftoremontem-Naftobudową z grupy Polimeksu-Mostostalu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Maciej Barycki prezesem Mostostalu Płock

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

11 lip 2016 15:24


Barycki (ur. 1973 r.) jest absolwentem Politechniki Warszawskiej; ukończył Wydział Inżynierii Produkcji (specjalność spawalnictwo). W 2000 r. uzyskał tytuł EWE European Welding Engineer w Instytucie Spawalnictwa w Gliwicach.

W latach 2014-2015 był słuchaczem VIII edycji studiów podyplomowych Executive MBA Instytutu Nauk Ekonomicznych, polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Od zawsze w branży

Od początku kariery zawodowej Barycki jest związany z rynkiem usług budowlanych w sektorze ropy i gazu. Brał udział w realizacji projektów inwestycyjnych i modernizacyjnych m.in. dla PKN Orlen, Grupy Lotos, PERN Przyjaźń, Gaz-System, PGNiG, Grupa Azoty, KGHM, Total, Technip, Neste Oil, KT, Fluor oraz Verga.

Barycki w latach 1998-2006 był kierownikiem zespołu budów w Hydrobudowie-6. Następnie - w latach 2006-2008 był zatrudniony w spółce Naftoserwis na stanowisku zastępcy dyrektora ds. realizacji inwestycji i remontów.

Do 2013 r. pracował jako zastępca dyrektora Pionu Budownictwa Energetycznego w firmie Pol-Aqua. W latach 2013-2014 był dyrektorem segmentu petrochemia oraz prokurentem w Polimeksie-Mostostalu.

Od września 2014 r. do końca marca 2016 r. pełnił funkcję prezesa Naftoremontu-Naftobudowy - spółki, która została utworzona przez Polimex-Mostostal w celu kontynuowania działalności operacyjnej grupy w sektorze naftowo-chemicznym.
Wakat od jesieni

Przypomnijmy, że stanowisko prezesa Mostostalu Płock pozostawało nieobsadzone od jesieni ubiegłego roku. Na początku października 2015 r. rada nadzorcza spółki odwołała z tej funkcji Wiesława Guzka.

Guzek zarządzał firmą od 1991 r., gdy został dyrektorem Płockiego Przedsiębiorstwa Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych Mostostal.

Razem z Guzkiem odwołano także dwóch pozostałych członków zarządu - Leszka Frąckiewicza oraz Alicję Sulkowską. Jednocześnie rada nadzorcza powoła wówczas na członka zarządu Pawła Rakowskiego, który od 2006 r. był prokurentem w Mostostalu Płock, a w spółce pracuje od 1995 r.

Ponadto do wykonywania czynności członka zarządu z rady nadzorczej została też oddelegowana Barbara Gronkiewicz.

W grupie Mostostalu Warszawa

Mostostal Warszawa posiada 48,66 proc. akcji Mostostalu Płock. Pozostali znaczący akcjonariusze to PTE PZU (10,55 proc.) oraz ING OFE (9,66 proc.).

Po pierwszym kwartale 2016 r. Mostostal Płock miał 23,82 mln zł przychodów wobec 23,03 mln zł przed rokiem. Spółka odnotowała 1,45 mln zł straty netto wobec 0,15 mln zł zysku netto przed rokiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.