×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Łukasz Wojdyga dyrektorem Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

  • Autor: PAP/JS
  • 3 paź 2017 17:23

Łukasz Wojdyga został mianowany przez premier Beatę Szydło na stanowisko dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego.

Łukasz Wojdyga dyrektorem Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Dotychczas Łukasz Wojdyga pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej MNiSW oraz pełnomocnika ministra nauki i szkolnictwa wyższego ds. utworzenia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

Jak informuje MNiSW w przesłanym komunikacie prasowym, Wojdyga jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2008-2017 był zastępcą, a następnie dyrektorem w Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej. W 2016 roku został stypendystą Departamentu Stanu USA w ramach programu EducationUSA Leadership Institute. Jest autorem publikacji oraz częstym gościem konferencji i seminariów z zakresu umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego oraz zarządzania mobilnością naukową i dydaktyczną studentów, doktorantów i pracowników akademickich.

NAWA oficjalnie rozpoczęła działalność 1 października br. Agencja będzie działać na rzecz umiędzynarodowienia polskiej nauki poprzez wspieranie międzynarodowej współpracy naukowej i wymiany akademickiej.

"Mam wielką satysfakcję, że powołujemy do życia instytucję, która zintensyfikuje wymianę akademicką, uwolni potencjał naszych uczelni i instytucji naukowych oraz wypromuje Polskę, jako miejsce o ogromnych możliwościach edukacyjnych i naukowych. Instytucję, która będzie potężnym impulsem do rozwoju osobistego, rozwoju państwa, a także nauki na skalę globalną" - podkreśla w komunikacie prasowym minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin.

Z programów stypendialnych i grantowych NAWY będą mogli skorzystać studenci, doktoranci, młodzi naukowcy, instytucje naukowe i organizacje pozarządowe - zapowiada MNiSW. Działalność Agencji ma zdynamizować współpracę i wymianę międzynarodową pomiędzy poszczególnymi uczelniami i jednostkami naukowymi, np. poprzez pobyt kadry akademickiej w zagranicznych ośrodkach naukowych czy wsparcie finansowe dla rozwoju kierunków stworzonych z myślą o studentach zagranicznych.

Jednym z najważniejszych celów NAWY jest odwrócenie negatywnego trendu, jakim jest drenaż najwybitniejszych uczonych z murów polskich uczelni. Agencja będzie wspierać powroty wybitnych polskich naukowców do kraju poprzez uruchomienie wsparcia finansowego dla polskich ośrodków przy tworzeniu atrakcyjnych ofert pracy i dofinansowywaniu powrotów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Łukasz Wojdyga dyrektorem Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA