×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Łukasz Urban prezesem BioMaxima

  • Autor: jm
  • 20 sty 2017 11:21

• Decyzją rady nadzorczej, Łukasz Urban zastąpi Henryka Lewczuka na stanowisku prezesa firmy BioMaxima, działającej na rynku diagnostyki laboratoryjnej.
• Dotychczasowy prezes - Henryk Lewczuk, pozostanie w zarządzie BioMaxima na stanowisku wiceprezesa.

Łukasz Urban prezesem BioMaxima
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Nowo wybrany prezes BioMaxima, Łukasz Urban, do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa, nadzorując obszar mikrobiologii. Wcześniej był związany z BIOCORP Polska – firmą wyspecjalizowaną w dynamicznie rosnącym segmencie mikrobiologii przemysłowej, która w grudniu 2016 r. połączyła się z BioMaxima.

Łukasz Urban jest absolwentem Yale University (Master of Science na Wydziale Biologii) oraz Hamilton College (Bachelor of Arts). Studiował również na Wydziale Biochemii Imperial College of Science Technology and Medicine (University of London). Posiada dyplom MBA z IESE Business School (Universidad de Navarra).

Był założycielem i wspólnikiem, a także prezesem Biocorp Polska, spółce będącej producentem testów do diagnostyki mikrobiologicznej, która połączyła się z BioMaxima. Posiada również doświadczenie z rynku kapitałowego. Od 2012 roku jest członkiem, a obecnie przewodniczącym Komitetu Inwestycyjnego Krajowego Funduszu Kapitałowego, który inwestuje w fundusze venture capital, zasilające kapitałowo małe i średnie przedsiębiorstwa.

W latach 2006-2009 był wiceprezesem i dyrektorem finansowym w PZU Asset Management. Wcześniej pracował w Londynie w 3i Investments plc, firmie zarządzającej funduszami private equity, gdzie m.in. współtworzył strategię w sektorze healthcare. Był sędzią sądu polubownego przy Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.

Wcześniej pełnił też funkcje w organach zarządzających i nadzorczych innych spółek kapitałowych. Posiada wieloletnie doświadczenie doradcze. Jest członkiem amerykańskich naukowych stowarzyszeń honorowych Phi Beta Kappa oraz Sigma Xi. Biegle włada językiem angielskim i hiszpańskim.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Łukasz Urban prezesem BioMaxima

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA