Łukasz Michalski dyrektorem Państwowego Instytutu Wydawniczego

Historyk dr Łukasz Michalski został powołany na stanowisko dyrektora Państwowego Instytutu Wydawniczego - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łukasz Michalski dyrektorem Państwowego Instytutu Wydawniczego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

20 mar 2017 16:34


Nominację na to stanowisko Michalski odebrał z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdaleny Gawin. Obowiązki dyrektora PIW przejmie 21 marca.

Michalski pracował m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie współtworzył ekspozycję oraz był pierwszym szefem działu edukacyjnego, a także w Instytucie Pamięci Narodowej, gdzie jako zastępca dyrektora Biura Edukacji Publicznej odpowiadał za edukację historyczną i wydawnictwa. Wykładał także przez 4 lata w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW.

Naukowo zajmuje się świadomością historyczną Polaków oraz związkami literatury i historii. Od grudnia 2015 r. do chwili obecnej pełnił funkcję doradcy podsekretarz stanu w MKiDN prof. Magdaleny Gawin.

Państwowy Instytut Wydawniczy, liczący ponad 70 lat to jedno z najstarszych wydawnictw polskich. 19 stycznia stał się państwową instytucją kultury. Do jego zadań należy trwała ochrona, zabezpieczenie i upowszechnianie dziedzictwa literatury polskiej i światowej, z uwzględnieniem klasyki, w opracowaniach krytycznych; a także własnego dorobku kulturalnego, oraz prowadzenie działań wydawniczych, promocyjnych i edukacyjnych w tym zakresie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ercole 2017-03-21 02:01:25

Jak miło. Prawicowy politruk, wieczny czynownik wielu ministerstw, a ostatnio doradca Glińskiego dostał ciepłą fuchę od szefunia. A jakież to bogate doświadczenie księgarza reprezentuje sobą ten pan. Był kiedyś w bibliotece i parę książek przeczytał. Biedny PIW