PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Łukasz Jankowski prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej

  • KDS
  • 15 maj 2022 7:57

Naczelna Rada Lekarska ma nowego prezesa. Został nim Łukasz Jankowski. Zastąpi na stanowisku Andrzeja Matyję, który pełnił ten urząd od 2018 roku.

Łukasz Jankowski prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej
Łukasz Jankowski jest specjalistą nefrologii (fot. PAP/Marcin Obara)
REKLAMA

Łukasz Jankowski jest specjalistą nefrologii, doktorantem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Kliniki Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych WUM. Ukończył też studia menedżerskie „Zarządzanie w Ochronie Zdrowia” na Uniwersytecie Warszawskim.

Związany z Kliniką Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych w Warszawie. Od kwietnia 2018 r. pełnił funkcję prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Jest też członkiem Rady Polityki Zdrowotnej m.st. Warszawy oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Opieka Zdrowotna i Pomoc Społeczna.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Stanąłem tutaj na scenie prosząc o zaufanie i narzędzia do działania. Teraz je otrzymałem. Państwa zaufanie traktuję jako zobowiązanie. Będę starał się rozwijać to co było dobre i udoskonalać samorząd - mówił Jankowski.

Zapewniał, że w samorządzie nie ma miejsca na to, żeby kogokolwiek wykluczać, odrzucać. Zapewnił, że jeśli tylko pojawią się dobre pomysły, będzie otwarty na te osoby. W taki sposób zwrócił się do osób o odmiennych od jego poglądach. 

Łukasz Jankowski otrzymał 252 głosy, jego kontrkandydat Andrzej Matyja - 192. Wydano 454 kart do głosowania, ważnych głosów oddano 452, nieważnych 2. Większość bezwzględna wynosiła 227.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Łukasz Jankowski prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA