Łukasz Grela prezesem Energoprojektu-Katowice. Andrzej Kowalski zrezygnował

Andrzej Kowalski złożył rezygnację z funkcji prezesa Energoprojektu-Katowice. Jego miejsce zajął Łukasz Grela, dotychczasowy członek zarządu. Kowalski stał na czele spółki przez 23 lata, a 26 lat był dyrektorem naczelnym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łukasz Grela prezesem Energoprojektu-Katowice. Andrzej Kowalski zrezygnował

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

16 maj 2016 20:13


- Decyzja prezesa Kowalskiego podyktowana jest stanem zdrowia. Mimo tego Andrzej Kowalski nie kończy kariery zawodowej. Będzie nadal współpracował z EPK, wspierając kolejne pokolenia swoim wieloletnim doświadczeniem - podała spółka.

Po zmianach zarząd firmy będzie pracował w dwuosobowym składzie. Na czele spółki stanął Łukasz Grela, a wiceprezesem został Michał Woźniczka, który dotychczas był członkiem zarządu.

Łukasz Grela jest absolwentem wydziału mechaniczno-energetycznego Politechniki Śląskiej. Ponadto jest absolwentem Executive Master of Business Administration Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu we współpracy z Helsińską School of Economics.

- Posiada bogate doświadczenie w branży energetycznej, zdobyte u boku najlepszych specjalistów. Ze względu na zajmowane stanowisko zasadnicza część aktywności zawodowej ukierunkowana jest na organizację procesów przebiegających w EPK oraz wypracowanie i implementację strategii firmy - podkreśliła spółka.

Według ostatnich informacji, Energoprojekt-Katowice zatrudnia ok. 500 etatowych pracowników. Firma bierze udział w pracach projektowych m.in. na potrzeby nowych bloków w elektrowniach Opole, Kozienice i Jaworzno.

Więcej czytaj na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.