PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Łukasz Cichy dołącza do kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland

  • Autor: JP
  • 16 maj 2017 12:19

Do zespołu Ryzyka Regulacyjnego i Compliance kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland dołączy dr Łukasz Cichy, ekspert w zakresie governance risk compliance.

REKLAMA

Dr Łukasz Cichy specjalizuje się w zagadnieniach corporate governance, kontroli wewnętrznej, compliance, audytu wewnętrznego, zarządzania ryzykiem i whistleblowingu. Przed dołączeniem do Wierzbowski Eversheds Sutherland pracował w departamencie inspekcji bankowych, instytucji płatniczych i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

W UKNF uczestniczył m.in. w licznych pracach legislacyjnych związanych z wdrożeniem dyrektywy CRD IV do ustaw i rozporządzeń, w tworzeniu standardów inspekcyjnych oraz w opracowaniu metodyki BION. Dzięki uczestnictwu w przygotowywaniu Rekomendacji H, Rekomendacji Z, Zasad Ładu Korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych oraz prowadzeniu konsultacji publicznych posiada unikalną wiedzę na temat potrzeb sektora finansowego w tym obszarze.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jest autorem licznych artykułów i opracowań, w tym m.in. broszury UKNF „Funkcja compliance w bankach”. Wchodzi w skład rady naukowej czasopisma „Compliance” wydawanego przez Instytut Compliance. Jest doświadczonym i cenionym szkoleniowcem mającym na swoim koncie liczne szkolenia i seminaria dla kilkusetosobowych grup słuchaczy z sektora finansowego. Współpracował ze Stowarzyszeniem Compliance Polska, Instytutem Compliance, Instytutem Audytorów Wewnętrznych IIA Polska, Polskim Instytutem Dyrektorów, Stowarzyszeniem Zarządzania Ryzykiem Polrisk. W 2017 r. został nagrodzony wyróżnieniem przez Stowarzyszenie Compliance Polska za działanie na rzecz rozwoju i podnoszenia standardów compliance.

– Cieszymy się, że udało się nam pozyskać do współpracy specjalistę o tak wyjątkowym doświadczeniu i z tak dogłębną wiedzą o potrzebach sektora bankowo-finansowego – podkreśla Gerard Karp, partner kierujący zespołem TMT & Compliance. Dr Łukasz Cichy doradzać będzie instytucjom finansowym m.in. we wdrożeniu wymogów regulacyjnych w obszarze szeroko rozumianego zarządzania, w szczególności odnośnie Rekomendacji H, Rekomendacji Z, whistleblowingu, ładu korporacyjnego dla podmiotów nadzorowanych oraz wymogów dotyczących polityki wynagrodzeń – dodaje Gerard Karp. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Łukasz Cichy dołącza do kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA