LOT ma nową szefową HR. Została nią Anna Woźniak

Anna Woźniak została dyrektorem biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi LOT-u. W roli zastępcy do zespołu dołączył również Jerzy Kozakiewicz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

LOT ma nową szefową HR. Została nią Anna Woźniak

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 mar 2015 12:52


Zadaniem nowego duetu w dziale zarządzania zasobami ludzkimi w firmie, jest przeprowadzenie transformacji obszaru HR, tak aby skutecznie wspierał zmiany biznesowe jakie ostatnio zachodzą w firmie. Spółka szykuje się do intensywnego rozwoju chcąc stać się trwale rentowną, nowocześnie zarządzaną i elastyczną linią lotniczą.

Anna Woźniak ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywała m.in. w ING Bank, BZWBK, DHL oraz w spółce należącej do funduszu private equity - Nomi. Była odpowiedzialna m.in. za wdrażanie strategii personalnych oraz procesy restrukturyzacji, będące wsparciem zmian kultury organizacyjnej.

Z sukcesem realizowała projekty programy rozwojowe dla pracowników: Succession Planning, Talent Management, zarządzanie kompetencjami oraz coaching i mentoring. W ostatnim czasie współpracowała z firmą konsultingową Smart Brains, realizując projekty doradcze z zakresu Audytu Menedżerskiego i Executive Search.

Jest absolwentką Wydziału Zarządzania SGH oraz podyplomowych studiów realizowanych we współpracy SGH z Oracle Polska (wdrażanie systemów informatycznych w obszarze HR). Jest również certyfikowanym coachem ICC.

Jerzy Kozakiewicz doświadczenie zdobywał w międzynarodowych firmach - takich jak Philip Morris Polska, T-Mobile oraz przez ostatnie 8 lat w ZenithOptimedia Group. Był tam odpowiedzialny za strategiczne wsparcie zarządu w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ma bogate doświadczenie w rekrutacji, pozyskiwaniu i rozwoju talentów, zarządzaniu zmianą i kompetencjami pracowników oraz poprawą efektywności procesów HR.

W latach 2011-2012 pracował w szanghajskiej siedzibie grupy VivaKi realizując projekt usprawnienia działania HR w obszarach szkoleń i rekrutacji. Ostanie 2 lata spędził w Rosji wspierając zarząd tej firmy w przeprowadzeniu zmian organizacyjnych nastawionych na poprawienie efektywności biznesowej firmy na rynku rosyjskim. Jest również absolwentem SGH oraz ICAN Institute na kierunku zarządzanie.

- Istotne jest aby umiejętnie wykorzystać potencjał firmy wynikający z doświadczenia i unikalnych kompetencji zatrudnionych w spółce osób, a jednocześnie zmieniać kulturę korporacyjną tak by firma była coraz bardziej efektywna, umacniała swoją pozycję na rynku oraz przyciągała utalentowanych ludzi, budując wizerunek atrakcyjnego pracodawcy - mówi Anna Woźniak, dyrektor biura Zarządzania Zasobami ludzkimi LOT.

LOT w ostatnim czasie intensywnie się zmienia przechodząc transformację we wszystkich obszarach, w tym także w HR. Anna Woźniak i Jerzy Kozakiewicz będą odpowiedzialni m.in. za przygotowanie oraz wdrożenie strategii personalnej, której celem będzie stworzenie systemu wsparcia dla biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.