Leszek Szafran dyrektorem generalnym w Goodyear

Pierwszego września Leszek Szafran objął funkcję dyrektora generalnego ds. sprzedaży na Polskę i Ukrainę w Goodyear.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Leszek Szafran dyrektorem generalnym w Goodyear

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

2 wrz 2015 11:14


Leszek Szafran posiada 20-letnie, międzynarodowe doświadczenie w pracy w Goodyearze. Karierę zawodową rozpoczynał w Polsce, gdzie przez pierwsze 14 lat w ramach struktur TC Dębica oraz Goodyear Dunlop Tires Polska zajmował wiele stanowisk z obszaru sprzedaży i marketingu. Następnie przeniósł się do Republiki Południowej Afryki, gdzie był dyrektorem generalnym Goodyear South Africa.

Później pełnił m.in. funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu EEMEA (Europa Wschodnia, Bliski Wschód, Afryka), dyrektora ds. sprzedaży opon do samochodów osobowych na rynkach wschodzących oraz dyrektora pionu ds. bieżnikowania opon w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Nowy dyrektor generalny ds. sprzedaży jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra na wydziale zarządzania i marketingu. Ukończył także prestiżowy Senior Leader Development Program w szkole zarządzania w Rotterdamie na Uniwersytecie Erazma.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 50 zakładach produkcyjnych w 22 krajach, zatrudniając 67 tys. pracowników. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów.

W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica, która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ajatollah 2015-09-02 17:19:58

Panie Leszku, gratulacje.! Może zbudujemy polską firmę zamiast pomagać imperialistom? Chętnie pomogę!