Lech Witecki odwołany z funkcji dyrektora GDDKiA - nową szefową będzie Ewa Tomala-Borucka

Na wniosek wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej premier Donald Tusk odwołał 13.02.2014 r. z funkcji p.o. Dyrektora GDDKiA Lecha Witeckiego. Decyzja jest wynikiem oceny całości działań podejmowanych przez dotychczasowe kierownictwo GDDKiA. Nową szefową Dyrekcji będzie Ewa Tomala-Borucka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lech Witecki odwołany z funkcji dyrektora GDDKiA - nową szefową będzie Ewa Tomala-Borucka

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 lut 2014 9:55


W ostateczną fazę realizacji wchodzi wiele inwestycji drogowych finansowanych z kończącej się perspektywy finansowej. Równocześnie GDDKiA przygotowuje nową pulę inwestycji drogowych finansowanych z nowego budżetu UE na lata 2014-2020.

- To kluczowy moment w jednym z najważniejszych obszarów działań mojego resortu. Myślę, że GDDKiA potrzebuje świeżych sil. Obecne kierownictwo pracuje nad tym wielkim projektem inwestycyjnym od 6 lat. Wiele rzeczy się udało i na pewno wszyscy odczuwają skok jakościowy, który dokonał się w tym czasie. Niestety nie udało się ustrzec błędów. Najbardziej dotkliwe to liczne opóźnienia w harmonogramach prac i zła atmosfera współpracy z wykonawcami i całą branżą budowlana - powiedziałapPremier Elżbieta Bieńkowska.

Rzeczniczka prasowa rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w TVN24, że Witecki pełnił obowiązki dyrektora, czyli nie miał "pełnego powołania".

"O jego odwołanie wnioskowała pani wicepremier Bieńkowska, ponieważ ta współpraca nie układała się najlepiej. A najtrudniejsze w tej współpracy było to, że pan Witecki miał nie najlepsze (...) i trudne kontakty z branżą budowlaną. W sytuacji, kiedy przed nami stoją bardzo duże wyzwania, to ta współpraca powinna układać się dobrze" - tłumaczyła rzeczniczka.

Zaznaczyła, że w najbliższym czasie zostanie rozpisany konkurs na stanowisko szefa GDDKiA.

Lech Witecki pełnił obowiązki dyrektora GDDKiA od maja 2008 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest centralnym organem administracji rządowej. Zarządza drogami krajowymi oraz realizuje budżet państwa w tym zakresie. GDDKiA m.in. gromadzi dane i sporządza informacje o sieci dróg publicznych, sprawuje nadzór nad przygotowaniem infrastruktury drogowej na potrzeby obrony państwa. Ponadto GDDKiA zarządza ruchem na drogach krajowych, przygotowuje i koordynuje budowę i eksploatację płatnych autostrad.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma centralę w Warszawie oraz 16 oddziałów wojewódzkich.

Jak donosi "Puls Biznesu" nową szefową Dyrekcji będzie Ewa Tomala-Borucka.

Ewa Tomala-Borucka dotychczas kierowała katowickim oddziałem dyrekcji. Pracuje w nim od 2007 r. i nadzorowała na Śląsku inwestycje warte 14 mld zł. Wg gazety "teraz dostanie trudniejsze zadanie. Musi dokończyć projekty z perspektywy 2007-13 (z rozliczeniem do 2015 r.) i przygotować grunt pod budowę dróg ekspresowych i obwodnic za około 100 mld zł".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.