Lars Olofsson prezesem firmy TCC

Firma TCC oferująca programy marketingowe dla sprzedawców detalicznych mianował Larsa Olofssona na stanowisko prezesa zarządu firmy. Olofsson, zajmujący w latach 2009-2012 stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego w firmie Carrefour, może pochwalić się ugruntowaną pozycją w branży sprzedaży detalicznej i sektorze FMCG.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lars Olofsson prezesem firmy TCC

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

6 mar 2014 11:29


Zmiana na stanowisku prezesa jest częścią strategii wzmacniania firmy TCC i przygotowywania jej do dalszego rozwoju jako spółki w pełni niezależnej i pozostającej w rękach prywatnych. Założyciele TCC, Richard Beattie, Gordon Cooper i Mike Davis, którzy od 1991 roku prowadzili firmę razem z Markiem Siggersem, nie zajmują się już bieżącym zarządzaniem spółki, ale pozostają blisko jej spraw, jako członkowie zarządu niepełniący funkcji wykonawczych.

Nominacja Olofssona wynika z objęcia stanowiska dyrektora generalnego spółki TCC przez Michaela Ioakimidesa w 2012 roku, który poprzednio pracował dla grupy Dyson.

- Jesteśmy zachwyceni tym, że Lars dołącza do zespołu TCC. Wniesie on do zarządu spółki swoją bogatą wiedzę i doświadczenie w branży handlowej i sektorze FMCG. Nie możemy już doczekać się rozpoczęcia naszej współpracy, której celem będzie dalszy rozwój firmy - skomentował Richard Beattie, były prezes TCC.

Przed dołączeniem do zespołu firmy Carrefour Olofsson spędził 32 lata w Nestlé na stanowisku wiceprezesa wykonawczego. Kierował także działem ds. rynków europejskich oraz pionem Strategic Business Units. Obecnie zajmuje stanowiska niezwiązane z funkcjami kierowniczymi w spółkach Axel Johnson AB, Axfood AB i Compass/Bata Shoes.

TCC tworzy programy, które zwiększają całkowitą sprzedaż sklepu poprzez zwiększenie częstotliwości zakupów, średnich poziomów transakcji oraz innych kluczowych wskaźników efektywności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.