Lana Popović dyrektor generalną Coca-Coli w Polsce

Lana Popović 1 lipca 2016 r. obejmie stanowisko dyrektor generalnej Coca-Cola w Polsce i krajach bałtyckich. Będzie odpowiedzialna za strategię firmy, innowacje, marketing i komunikację oraz za współpracę z partnerem biznesowym Coca-Cola HBC, będącym rozlewcą i dystrybutorem produktów Coca-Cola na wszystkich czterech rynkach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lana Popović dyrektor generalną Coca-Coli w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl/AT

dlahandlu.pl

22 cze 2016 9:52


Lana Popović pracuje w koncernie Coca-Cola od 15 lat. Zajmowała kierownicze stanowiska zarządzając działalnością firmy, jej strategią i marketingiem. W 2006 roku została dyrektor generalną w Chorwacji, a wkrótce potem w Bośni i Hercegowinie. W 2011 r. objęła funkcję dyrektor operacyjnej w Grecji. W 2012 r. została dyrektor operacyjną na Europę Południowo-Wschodnią, zarządzając 7 krajami, m.in. Grecją i Serbią.

- Polska jest ważnym rynkiem, charakteryzującym się dużą konkurencyjnością. Zamierzamy dalej inwestować na tym rynku wzmacniając wartość naszych marek i miłość do nich, pozycję lidera, a także odpowiadając na potrzeby naszych konsumentów – powiedziała Lana Popović.

Lana Popović jest Chorwatką. Ukończyła marketing na wydziale ekonomii Uniwersytetu w Zagrzebiu. W wolnym czasie lubi żeglować, grać na fortepianie i słuchać muzyki.

W Polsce Coca-Cola ma 42-proc. udział wartościowy w rynku napojów gazowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.