Krzysztof Sędzikowski odwołany ze stanowiska prezesa Kompanii Węglowej

W środę 24 lutego 2016 r. rada nadzorcza Kompanii Węglowej odwołała ze stanowiska prezesa spółki Krzysztofa Sędzikowskiego. Jednocześnie na okres trzech miesięcy obowiązki prezesa spółki przejął członek rady nadzorczej Tomasz Rogala - poinformowało Ministerstwo Energii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Sędzikowski odwołany ze stanowiska prezesa Kompanii Węglowej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 lut 2016 19:07


Tomasz Rogala jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Wcześniej pełnił również funkcję wiceprezesa i członka zarządu Kompanii Węglowej.

Prace przygotowawcze do powołania Polskiej Grupy Górniczej idą zgodnie z przyjętym harmonogramem. Pełniący obowiązki prezesa Tomasz Rogala zadeklarował, że będzie kontynuował dialog ze stroną społeczną, a także uczestniczył w pozyskiwaniu inwestorów do nowej spółki, która powstanie w maju.

W środę (24 lutego) miało dojść do spotkania związkowców z Kompanii z zarządem spółki i ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, jednak w południe spotkanie odwołano bez podania przyczyn.

Krzysztof Sędzikowski kierował Kompanią Węglową od grudnia 2014 roku. Ma za sobą ponad 20-letnią bogatą karierą zawodową. W latach 1993-95 był prezesem KGHM, potem szefował firmie zarządzającej NFI Hetman, w latach 1999-2003 był prezesem Pfleiderer Grajewo, następnie przez rok Frantschach/Mondi Świecie. W latach 2005-2006 związał się z Romanem Karkosikiem szefując takim spółkom jak Boryszew i Impexmetal. Przeprowadził tam proces restrukturyzacji grupy kilkunastu spółek z branży przetwórstwa chemicznego i metali nieżelaznych w tym trzech spółek notowanych na giełdzie. Wreszcie od 2006 roku zasiadał w zarządzie CTL Logistics, w latach 2008-10 był prezesem tej firmy wyprowadzając ją na pozycję największego niezależnego przewoźnika towarowego.

Doradzał też zarządowi JSW i LOT Maintenance Service. W pierwszym przypadku przygotowywał m.in. debiut spółki, w drugim plany restrukturyzacji firmy.

Od 19 lutego br. Krzysztof Sędzikowski zasiada w radzie nadzorczej spółki Pfleiderer Grajewo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.