PARTNERZY PORTALU

Krzysztof Rogala powołany na wiceprezesa PERN

  • Autor: PAP/RAF
  • 26 wrz 2020 15:48

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN powołało Krzysztofa Rogalę na wiceprezesa spółki. Stanowisko to obejmie 1 października - podał PERN. Wcześniej spółka informowała, że z końcem września odchodzi z niej wiceprezes Mateusz Wodejko, powołany do zarządu Poczty Polskiej.

REKLAMA
  • - Krzysztof Rogala od wielu lat jest związany z rynkiem surowcowym i finansowym piastując doradcze, zarządcze i nadzorcze stanowiska w takich firmach jak GAZ - SYSTEM, Polskie LNG, PKN Orlen, czy Bank Ochrony Środowiska" - podkreślił PERN.
  • Jak poinformował PERN, Rogala w latach 2015-16 zasiadał w radzie nadzorczej PGNiG, a od 2016 r. był wiceprezesem w EuRoPol Gaz.
  • Wcześniej spółka informowała, że "z dniem 30 września 2020 r. Pan Mateusz Wodejko zakończy sprawowanie funkcji wiceprezesa zarządu PERN".

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 25 września 2020 r. powołało Pana Krzysztofa Rogalę na członka zarządu spółki z dniem 1 października 2020 r. i powierzyło mu funkcję wiceprezesa zarządu spółki - przekazał w komunikacie PERN.

Spółka podała, że Krzysztof Rogala jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale prawa i administracji, ukończył także studia podyplomowe z finansów i bankowości na Uniwersytecie Warszawskim, a w 2001 r. złożył egzamin na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

- Krzysztof Rogala od wielu lat jest związany z rynkiem surowcowym i finansowym piastując doradcze, zarządcze i nadzorcze stanowiska w takich firmach jak GAZ - SYSTEM, Polskie LNG, PKN Orlen, czy Bank Ochrony Środowiska" - podkreślił PERN. Wspomniał przy tym, iż Rogala w latach 2006-08 był już związany z tą spółką, pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego jej rady nadzorczej.

Jak poinformował PERN, Rogala w latach 2015-16 zasiadał w radzie nadzorczej PGNiG, a od 2016 r. był wiceprezesem w EuRoPol Gaz. Spółka zaznaczyła, że Rogala "posiada także doświadczenie w administracji państwowej", wskazując, iż pracował dla Ministerstwa Finansów w latach 2015-16 i współpracował z resortem środowiska.

Po powołaniu Krzysztofa Rogali do zarządu PERN od 1 października jego skład będzie, jak dotychczas - pięcioosobowy. Obecnie, oprócz Mateusza Wodejko, który odejdzie z zarządu PERN z końcem września, zasiadają w nim także: Igor Wasilewski - prezes, wiceprezesi - Rafał Miland i Tadeusz Zwierzyński oraz jako członek zarządu, reprezentant załogi - Zdzisław Koper.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Krzysztof Rogala powołany na wiceprezesa PERN

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA