Krzysztof Marek Nowacki kuratorem oświaty w warmińsko-mazurskim

Wieloletni nauczyciel historii i radny Olsztyna z klubu PiS Krzysztof Marek Nowacki odebrał nominację na kuratora oświaty w woj. warmińsko-mazurskim. Obejmując stanowisko podkreślił, że szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Marek Nowacki kuratorem oświaty w warmińsko-mazurskim

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

15 mar 2016 19:54


Nominację na stanowisko kuratora wręczył Nowackiemu wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Podkreślał on, że Nowacki zna oświatę, a wśród swoich uczniów cieszył się ogromną sympatią i poważaniem.

Nowacki pracuje w olsztyńskiej oświacie od 33 lat jako nauczyciel historii (z 5-letnią przerwą na pracę wizytatora w kuratorium w Olsztynie). Odbierając nominację Nowacki podkreślał, że pracował zarówno w szkołach podstawowych, jak i średnich, ostatnio uczył w liceum katolickim. "Szkoła uczy, kształtuje umiejętności i wyposaża w kod moralny.(...) Państwo ponosi odpowiedzialność za kształt edukacji. Trzeba też pamiętać o następowalności pokoleń, o przodkach i o tych, co będą po nas. Trzeba zwracać uwagę na to, czym jest Polska" - mówił odbierając nominację nowy kurator.

Nowacki w ostatnich wyborach samorządowych zdobył mandat radnego miasta Olsztyna z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, jest też wiceprzewodniczącym Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na Warmię i Mazury oraz wiceprezesem Stowarzyszenia Historycznego im. Gen. Stefana Roweckiego Grota, działa także w lokalnej Akcji Katolickiej.

Na stanowisku warmińsko-mazurskiego kuratora Nowacki zastąpi odwołaną w ostatnim czasie Grażynę Przasnyską.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.