Krzysztof Krystowski nowym prezesem PZL-Świdnik

Rada Nadzorcza PZL-Świdnik powołała Krzysztofa Krystowskiego na stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego spółki. Mieczysław Majewski, dotychczasowy prezes PZL-Świdnik, spółki z grupy AgustaWestland, został mianowany wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Krystowski nowym prezesem PZL-Świdnik

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

21 sty 2015 14:39


Nowy szef PZL-Świdnik jest doświadczonym menedżerem w polskim przemyśle obronnym i lotniczym. Był m.in. prezesem zarządu Grupy Bumar i Polskiego Holdingu Obronnego, Prezesem i menadżerem Grupy Avio, a także wiceministrem w resorcie gospodarki.

Krzysztof Krystowski, jako nowy prezes PZL-Świdnik, będzie miał przede wszystkim za zadanie przyśpieszyć rozwój firmy na rynku polskim i międzynarodowym.

Dotychczasowy prezes, Mieczysław Majewski został mianowany wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej spółki. Spędził on w PZL-Świdnik niemal 35 lat, z czego większość na różnych stanowiskach kierowniczych.

PZL-Świdnik jest nie tylko jedynym polskim producentem śmigłowców, głównym dostawcą tych maszyn dla polskich Sił Zbrojnych, ale również dzięki sprzedaży eksportowej przekraczającej 700 mln zł, jednym z największych eksporterów w branży obronno-lotniczej w Polsce.

Firma jest również polskim producentem śmigłowców, biorącym udział w przetargu na dostawę 70 wielozadaniowych wiropłatów dla polskich Sił Zbrojnych. W przypadku wyboru oferowanego przez spółkę śmigłowca AW149, to właśnie w Świdniku powstanie światowe centrum produkcji i rozwoju tej nowoczesnej maszyny. Otworzy to możliwość nie tylko zaspokojenia potrzeb polskiego MON, ale stworzy szansę eksportu AW149 na cały świat w ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat. Umożliwi to powstanie i stałe utrzymanie nowych miejsc pracy, których liczba może przekroczyć nawet 2000. PZL-Świdnik, będąc spółką polskiego przemysłu obronnego, stanie się wówczas jednym z najważniejszych filarów działalności grupy AgustaWestland na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.