Krzysztof Kilian w radzie nadzorczej CD Projekt

Były prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) został wybrany do rady nadzorczej spółki CD Projekt, która jest producentem gier komputerowych. Jej ostatnim hitem jest gra Wiedźmin.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Kilian w radzie nadzorczej CD Projekt

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (DC)

2 cze 2015 12:40


Kandydaturę Krzysztofa Kiliana do rady nadzorczej zgłosiło Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PKO, posiadające 9,48 proc. akcji CD Projekt. TFI PKO jest trzecim co wielkości akcjonariuszem spółki. Zgodę na tę kandydaturę wyraziło Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy CP Projekt.

Krzysztof Kilian w latach 2008 - 2011 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Polkomtel ds. marketingu i zarządzania relacjami z klientami, gdzie był odpowiedzialny za przygotowanie i koordynowanie procesu sprzedaży Polkomtel.

W latach 2012 - 2013 był prezesem PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Przypomnijmy, że Krzysztof Kilian 18 listopada 2013 r. złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa PGE. Był to element szybkich zmian, które wówczas zaszły w zarządzie PGE - odwołano wtedy z zarządu Bogusławę Matuszewską, wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju i Wojciecha Ostrowskiego, wiceprezesa zarządu ds. finansowych.

Jedną z panujących wówczas opinii dot. powodów tych zmian były różnice zdań pomiędzy zarządem PGE a rządem i premierem Donaldem Tuskiem w sprawie budowy dwóch bloków na węgiel kamienny w Elektrowni Opole. PGE rezygnowała i wracała do tego projektu. Opóźniała się także publikacja strategii firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.