Krzysztof Kilian i Małgorzata Dec-Kruczkowska w radzie nadzorczej PKO BP

Krzysztof Kilian i Małgorzata Dec-Kruczkowska będą nowymi członkami rady nadzorczej PKO BP - zdecydowało walne zgromadzenia akcjonariuszy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Kilian i Małgorzata Dec-Kruczkowska w radzie nadzorczej PKO BP

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

28 cze 2015 11:34


Nowi członkowie rady nadzorczej znają się ze swojej pracy w PGE - Krzysztof Kilian był tam do listopada 2013 roku prezesem, Małgorzata Dec-Kruczkowska do lutego 2014 r. szefową rady nadzorczej.

Krzysztof Kilian był na początku lat 90. jednym z założycieli Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a w rządzie Hanny Suchockiej był ministrem łączności. Potem był m.in. doradcą prezesa Banku handlowego i Softbanku. Zasiadał w radach nadzorczych - kilkanaście lat temu także PKO BP.

W maju 2008 został wiceprezesem Polkomtela, która to funkcje pełnił do grudnia 2011. W 2012 roku został prezesem PGE. Uchodził za jednego z najbardziej zaufanych ludzi premiera Donalda Tuska, ale z PGE odchodził w atmosferze sporów o sens budowy elektrowni Opole. Obecnie z rekomendacji PKO TFI zasiada również w radzie nadzorczej CD Projekt.

Małgorzata Dec-Kruczkowska to dyrektor departamentu analiz w resorcie skarbu państwa. W swojej karierze pełniła obowiązki Prezesa Ruch i zasiadała i przewodniczyła wielu radom nadzorczym spółek skarbu państwa - m.in. PGE, Ruch, Nafta Polska, Huta Pokój. Obecnie stoi na czele rady nadzorczej Kompanii Węglowej.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.