×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Krzysztof Fyderek dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

  • Autor: PAP/AT
  • 7 lis 2017 13:31

Profesor Krzysztof Fyderek rozpoczął kierowanie Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu. Funkcję przejął po dr. hab. Macieju Kowalczyku, który przez 17 lat był dyrektorem tej placówki.

Krzysztof Fyderek dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Wśród priorytetów swojej sześcioletniej kadencji nowy dyrektor wymienił poprawę pozamedycznej obsługi pacjenta, dalszy rozwój diagnostyki i leczenia, kontynuację modernizacji szpitala oraz uzyskanie płynności finansowej placówki.

Podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami prof. Fyderek szczególną uwagę zwrócił na kadry, których brak jest bolączką szpitala. Profesor chciałby, aby pracownicy szpitala czerpali coraz większą satysfakcję z pracy w nim.

Dziecięcy szpital uniwersytecki w Prokocimiu, jeden z największych ośrodków pediatrycznych w Polsce, ma 100 mln zł długu. 97,3 proc. przychodu placówki pochodzi z NFZ. "Dług jest ogromy, ale jego tempo narastania zmniejszyło się w ostatnich latach. Bez poprawy systemowej tego nie zmienimy" - mówił dyrektor, zapowiadając, że będzie starał się pozyskiwać nowe środki na działalność placówki.

Zaznaczył także, że szpital nie jest nastawiony głównie na finanse, ale na ratowanie zdrowia najmłodszych. "Pełnimy rolę szpitala ostatniej szansy dla ciężko chorych dzieci. Nie jesteśmy w tych trudnych czasach aż tak nastawieni na intensyfikacje i zdobywanie przychodów. My przede wszystkim leczymy najbardziej chore dzieci" - podkreślił nowy szef szpitala.

Jak zapowiedział, placówka wciąż będzie się rozwijać, będzie modernizować infrastrukturę. Będzie także dążyła do tego, aby zapewnić komfort matkom i opiekunom, przyjeżdżającym do Prokocimia z dziećmi.

Dr hab. Maciej Kowalczyk w czerwcu tego roku poinformował, że nie będzie kandydował na kolejną kadencję. "Dyrektorzy tak długo nie żyją, trzeba dać szansę młodym" - powiedział. Kowalczyk będzie teraz pełnił funkcję pełnomocnika rektora UJ ds. modernizacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej dr Kowalczyk podsumował swoje 17 lat zarządzania placówką. "To był czas niesamowitych trudów i wysiłków przede wszystkim dlatego, że bez przerwy zmieniała się organizacja opieki zdrowotnej, bez przerwy było coś nowego i to coś nowego nie zawsze było dobre" - mówił dr Kowalczyk i dodał: "Ciągle uważam, że zorganizowanie dobrego, uczciwego systemu jest przed nami. Mam nadzieję, że nowe władze będą słuchać praktyków".

Były dyrektor mówił, że mimo kłopotów, długu, placówce udało się zachować wysoką pozycję i prym w wielu dziedzinach. Ocenił też, że szpital zostawia z doskonałym zespołem pracowników.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Krzysztof Fyderek dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA