Krzysztof Figat nowym prezesem Enei Wytwarzanie

6
Krzysztof Figat nowym prezesem Enei Wytwarzanie Krzysztof Figat 17 października obejmie stery w Enei Wytwarzanie. (fot. mat.pras.)
• Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Enei Wytwarzanie powołało w piątek (30 września) na stanowisko prezesa spółki Krzysztofa Figata.
• Do zarządu firmy odpowiedzialnej w grupie Enea za produkcję energii i ciepła wejdzie również: Jan Mazurkiewicz, który zostanie wiceprezesem ds. korporacyjnych Enei Wytwarzanie.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Figat nowym prezesem Enei Wytwarzanie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

1 paź 2016 19:54


Krzysztof Figat i Jan Mazurkiewicz obejmą funkcje 17 października 2016 roku.

Krzysztof Figat, prezes Enei Wytwarzanie, od lat związany jest z branżą energetyczną. Studiował na Politechnice Lubelskiej na Wydziale Elektrycznym, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera; specjalność elektroenergetyka. Jest również absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kierunku Ekonomia i organizacja produkcji, gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomii.
Krzysztof Figat ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych PGNiG Termika, wcześniej był prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach. W trakcie kariery zawodowej prowadził nadzór nad pracami inwestycyjnymi i remontowymi w branży energetycznej.

Jan Mazurkiewicz, wiceprezes ds. korporacyjnych, posiada doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami i organizacjami. Ukończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH) – jest magistrem ekonomii. W trakcie kariery zawodowej był prezesem spółki Gas-Trading oraz Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Radpec.

Jednocześnie piątkowe Zgromadzenie odwołało z dniem 1 października 2016 roku Wacława Bilnickiego z zarządu spółki Enea Wytwarzanie.

Wcześniej, 29 września, z pracy w zarządzie zrezygnowała Elżbieta Piwoński.

Do dnia 16 października prezesem Enei Wytwarzanie pozostaje nadal, oddelegowany z rady nadzorczej, Dawid Klimczak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.